Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Prosinec 2013

Šťastný Nový rok

31. prosince 2013 v 17:10 | Romi, gifi Nena
Moji drazí blogoví přátelé. Dnes se opět budeme loučit s dalším rokem.. Všem vám ze srdce přeji ať je ten Nový rok 2014 pro všechny rokem dobrým, ať se vám všem daří jak v soukromém životě tak ať vás provází hlavně ve zdraví a lásce:)
O půlnoci pozvednu číši a připiji si na vaše zdraví!Novoroční polibek

31. prosince 2013 v 17:01 | Hlavní stránka, žena, vztahy, sex |  Zajímavosti
Silvestrovský večer je poslední akcí roku, kde kromě výborného jídla a pití hraje hlavní roli zábava a pak také přemýšlení o budoucnosti. Nedílnou součástí této události je ale také půlnoční polibek. A je jedno, kde zrovna v ten čas člověk je, zda na Václaváku, v obýváku či v luxusní restauraci. Novoroční polibek je jednoduše tradice.


Podle anglického a německého folklóru první osoba, se kterou se v novém roce setkáte, předurčuje, co budete prožívat po zbytek roku. Polibek je o posílení vazeb, které si chce člověk ponechat do budoucna. Pokud si pár nenalezne na polibek čas, pak to nevěstí nic dobrého. Stejně tak není dobré, pokud první polibek patří někomu jinému než partnerovi.
Existuje také pověra, že když zůstane jedinec o půlnoci nepolíben, pak zůstane i celý rok osamocen. Otázkou ale zůstává, zda je skutečně nutné za každou cenu hledat někoho na půlnoční polibek, jelikož náhodný kolemjdoucí či přímo nepřítel nemusí být vždy tou nejlepší volbou.
Vnímání důležitosti polibku v prvních minutách nového roku umocňují i některé filmy. Například ženami milovaný film Deník Bridget Jonesové, kde právě novoroční polibek dává opět dohromady Briget Jonesovou s Markem Darcym. Nebo ve filmu Když Harry potkal Sally, kde je novoroční polibek na počátku vztahu dvou odcizených přátel.
Proto až odbijí hodiny dvanáctou, nezapomeňte na tuto tradici. A pokud zrovna nebudete mít vedle sebe partnera či někoho blízkého, pak zaměstnejte alespoň svou mysl či vzpomínky. Ani o samotě se jednoduše nemusíte cítit osaměle.

Veselé vánoce

22. prosince 2013 v 8:50 | Romi
Všem blogovým i náhodným návštěvníkům přeji krásné vánoční svátky prožité ve zdraví a klidu:)


Plamínek svíčky jako symbol adventu, ale i mystiky a duševna

8. prosince 2013 v 22:12 | Hlavní stánka- vánoce |  Mýty a pověry

Kult světla tvořil součást náboženství dávno před vznikem křesťanství. Plamínky věčného světla hořely například v chrámech zasvěcených antickým bohům. Běžně se svíčky začaly používat při bohoslužbách ve čtvrtém století, včetně adventu, tedy času, kdy křesťané očekávali příchod Ježíška. Samotné zapalování svíček na adventním věnci má ale mnohem kratší historii. Jen připomeneme, že tuto neděli zapalujeme druhou svíci.