Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Květen 2012

Petúnie a zápich

30. května 2012 v 8:06 | Romi
Moje dva truhlíky petúnii a zápich
Zemřela herečka Zita Kabátová

27. května 2012 v 9:28 | tn.cz a iDnes |  Smutné zprávy
Ve věku nedožitých sta let zemřela v noci na dnešek poslední hvězda prvorepublikového filmu Zita Kabátová. Informuje server iDnes s odvoláním na zdroj blízký rodině.
"Maminka zemřela ve spánku," řekla iDnes.cz snacha Zity Kabátové Pavlína Křepelková.

Na stříbrném plátně zazářila Kabátová hlavně jako hvězda prvorepublikových filmů. Současní diváci si ji jistě budou pamatovat ze Zapomenutého světla, Babího léta nebo Želar.
Zita Kabátová byla obrovskou hvězdou stříbrného plátna v 30. a 40. letech. Byla nejstarší herečkou zlaté éry československého filmu.
Za svoji kariéru si zahrála přibližně v 60 filmech. Pro Divadlo Oldřicha Nového (Nové divadlo), kde jeden čas sama vystupovala, dokonce sama napsala jednu autobiograficky laděnou divadelní hru.


Osud tuhle dámu nikdy v životě příliš nešetřil. V osmnácti jí zemřela maminka, čtvrt století nesměla před kameru, její životní láska byla deset let v jáchymovském lágru, sebrali jí vilu a nakonec jí emigroval jediný syn, kterého porodila ve čtyřiačtyřiceti letech. Přesto se nikdy nenechala zlomit.


Výroky o mužích č.8

25. května 2012 v 19:44 Citáty
Přála bych si, aby na mě měl můj muž větší vliv. Připadne mi divné, že bych ho měla tak hrozně moc milovat, a přesto jím být tak málo ovlivňovaná.
Sophia Tolstojová

Na adresu mého nesrovnatelně nadanějšího manžela! Jaké výjimečné porozumění psychologii člověka v jeho díle, a jaké nepochopení a jaká lhostejnost vůči životům těch nejbližších!
Sophia Tolstojová

Podle prognóz budou do roku 2000 představovat veškeré chudé ve Spojených státech ženy a jejich děti. Jak si stojí děti mužů?
Betty Jane Wylieová


Ano, jistě, jak si přejete. Žádné odkazy na knihy. Pokud jde o tlumočení vlastních příběhů, jsou muži proti nám v naprosté výhodě. Patří jim výsada vyššího vzdělání, pero třímané jejich rukama. Nedovolím knihám, aby cokoli dokazovaly.
Jane Austenová

Ať si to připouští nebo ne, byl muž vychován, aby pohlížel na peníze jako na potvrzení své mužné síly, na symbol moci, na ještě větší falický symbol než je Porsche.
Victoria Billingsová

Muži nejsou proti tomu, aby ženy pracovaly, jsou jen proti tomu, aby dostávaly za práci zaplaceno.
Barbara Bodichonová

Muži, kteří nesnášejí zaměstnané mladé ženy, nesnášejí zaměstnané mladé ženy, které nesnášejí muže.
Helen Gurley Brownová

Muž se může cítit být frustrován, když žena prokáže, že je stejně zdatná jako on v oblasti, kterou opovažuje za svou doménu.
Sonya Friedmanová

Mužům, nastávají těžké časy, neboť přicházejí o služky.
Charlotte Perlina Gilmanová

Muži dokáží vařit, uklízet a zašívat stejně dobře jako ženy, avšak výrobu a ovládání důmyslných strojů moderního průmyslu, protkání země a moře bezpočetnými kilometry dopravních sítí, řízení spletité mašinérie trhu, obchodu, vlády, to vše by ženy při jejich současné ekonomické úrovni stejně dobře zastat nedokázaly.
Charlotte Perlina Gilmanová

Jediná zaměstnání, k nimž není muž způsobilý, jsou nosič lidského plodu a kojný. Obdobně, jediné zaměstnání, k němuž není nebo nemůže být způsobilá žena, je dárkyně spermatu.
Wilma Scoty Heideová

Úspěch není všechno, ale muž díky nemu stojí zpříma.
Llian Hellmanová

VÝROKY BERTE S HUMOREM:)

Zemřel režisér a herec Stanislav Remunda

22. května 2012 v 20:57 | Hlavní stránka - Kultura |  Smutné zprávy
Po dlouhé nemoci zemřel v pondělí ve věku 84 let herec a divadelní režisér Stanislav Remunda, životní partner herečky Ivy Janžurové, potvrdila jeho dcera Theodora Remundová.


"Otec měl celoživotní přání, nesnášel pohřby a chtěl, aby se jeho úmrtí obešlo bez obřadu," dodala Remundová. Rozloučení se zesnulým se tak podle ní bude konat v úzkém rodinném kruhu.
Remunda se narodil v roce 1927 v Praze. Pracoval nejprve v Divadle S.K. Neumanna, dnešním Divadle Pod Palmovkou. Později získal herecké angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působil od 50. do 90. let jako herec a od roku 1966 i jako režisér.

Zemřel zpěvák skupiny Bee Gees Robin Gibb

21. května 2012 v 20:19 | Hlavní stránka - Kultura |  Smutné zprávy
Zakládající člen britské skupiny Bee Gees, zpěvák Robin Gibb, v neděli zemřel ve věku 62 let. Po dlouhém boji podlehl rakovině. Oznámily to agentury s odvoláním na sdělení zpěvákovy rodiny na jeho oficiální webové stránce.
Zhruba před 18 měsíci diagnostikovali lékaři Gibbovi nádor na tlustém střevě. Později se rakovinné bujení projevilo i v játrech. Počátkem roku to vypadalo, jako kdyby Gibb nad nemocí zvítězil. V polovině dubna byl ale hospitalizován se zápalem plic a upadl do kómatu. Z něj se sice po několika dnech téměř zázračně probral, když mu rodina pouštěla jeho poslední skladbu The Titanic Requiem. Nakonec se ale musel podrobit ještě jedné operaci zažívacího traktu.
Podobnými střevními problémy trpělo i Robinovo dvojče Maurice, který zemřel v roce 2003 na neprůchodnost střev.

Otakar Brousek st.

16. května 2012 v 17:09 | Romi |  Autogramy
Autogram jsem dostala od sběratelky Péťuli:)


Orchidej č.17

13. května 2012 v 8:56 | Romi a Sabi |  Fotografie
Včera jsem se byla podívat v Lidlu zda nebudou mít nějaké orchideje co nemám, ale měli jen bílé a jednu růžovou..Zajela jsem na hřbitov za Simíčkem a naproti hřbitovu je tkz.plechárna kde paní prodává květiny, keramiku, svíčky..prostě všechno..A zaujala mně tato orchidej jejíž barvu jsem doma neměla..a byla moje:)


Orchidej č.16

11. května 2012 v 17:27 | Romi a Sabi |  Fotografie
Tuto orchidejku mi dnes koupila zase mamka v Tescu -Letňany:)