Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Listopad 2011

Zemřel tvůrce legendárního Krtečka Zdeněk Miler

30. listopadu 2011 v 20:00 | Hlavní stránka- kultura |  Smutné zprávy
Ve věku 90 let zemřel režisér a výtvarník Zdeněk Miler, který proslul zejména jako autor oblíbené dětské animované postavičky - Krtečka. Kromě něj také stvořil postavy štěňátka či cvrčka, kteří se rovněž stali hlavními postavami jeho animovaných filmů.

Zdeněk Miler, slavný český ilustrátor animované postavičky pro děti Krtečka, na podzim roku 2010.


První adventní nedělě 2011

27. listopadu 2011 v 19:50 | Romi
Letos jsem opět nezvolila klasiku adventní věnec, ale dokonce úplně jiný styl výzdoby.. Do zelené barvy..Všem přeji krásnou první adventní neděli!

Orchidejky č.13 a č.14

27. listopadu 2011 v 12:22 | Romi |  Fotografie
Tak konečně o víkendu vysvitlo sluníčko a já stihla umýt okna a tlaskám si těsta na pečení. Sabi mi zatím vyfotila obě nové orchidejky. Blbne nám nějak foťák...Arolampa a svíčka

21. listopadu 2011 v 9:03 | Romi
Dnes jsem chtěla vyfotit na blog své dvě nové orchidejky co jsem dostala k svátku....nešlo to..málo světla nebo rozklepaný obraz...Tak jsem dávám aspoň dva dárečky od svých kolegyń s práce. Arolampičku s levandulovým motivem a vanilkovou svíčku..ta vám voní:))České Budějovice č. 5

17. listopadu 2011 v 12:25 | Romi a Sabi |  Fotografie
Pokračování z 2. 7. 2011


Dekorační srdíčka

13. listopadu 2011 v 9:45 | Romi |  Fotografie
U nás v práci máme mnoho dekoračních věcí. Někdy pořádné kýče jindy hezoučké věci. Vždy, si nějakou tu maličkost vyberu..


V pražské zoo se narodilo další mládě, samice ho odložila

9. listopadu 2011 v 9:17 | Hlavní stránka - Koktejl |  Zajímavosti
Samice gorily nížinné Bikira vpodvečer v pražské zoo porodila své první mládě. Pražské gorily patří k nejoblíbenějším zvířatům pražské zoo, kde se už podařilo odchovat tři gorilí potomky. Bikira se však zatím o potomka nestará a odložila ho a hrozí tak, že se ho bude muset ujmout dětský lékař. Mládě má navíc nízkou teplotu, a spojení s matkou tak bude komplikované.

Bikiřino mládě
FOTO: Miroslav Bobek/Zoo Praha

"Situace se velmi zkomplikovala tím, že Bikira své mládě odložila," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, podle kterého chovatelé potíže očekávali, protože samice byla odchována lidmi.
"Nemá zkušenost, kterou by zažila na vlastní kůži," dodal Bobek, který se po prvních hodinách života mláděte domnívá, že jde pravděpodobně o samce.

Má uchopovací a sací reflex

"Mládě je stále v inkubátoru, už brzy snad ale půjde k Bikiře. Uchopovací a sací reflex každopádně novorozenec má," sdělil pozitivní novinu necelou hodinu před půlnocí Bobek, který vážnou situaci velmi prožívá. O půl hodiny později však na facebookových stránkách Pomáháme gorilám informoval, že ke spojování s matkou zatím nemůže dojít. Na vině je prý nízká teplota mláděte.
Bikira, které je 16 let, přijela do pražské zoo z Británie loni v listopadu. V pražské zoo dosud potomky odchovala pouze samice Kijivu, která porodila již tři mláďata. Mládě další samice Kamby uhynulo před čtyřmi lety při porodu.

Vychována lidmi

Bikira se narodila 12. srpna 1995 v Amsterodamu. Nebyla vychována gorilami, nýbrž lidmi. V listopadu 1995 byla zařazena do skupiny mláďat ve Stuttgartu, o tři roky později se přestěhovala do Belfastu, odkud v minulém roce přišla do Prahy.
Pražské gorily patří k poddruhu goril nížinných. Odhaduje se, že jich na světě žije asi 100 000. Ohroženy jsou především kácením pralesů. Pokud bude jejich přirozené prostředí ubývat stejně rychle jako dosud, za 40 let by gorily neměly kde žít a byly by vyhubeny, obávají se vědci.

Kijivu je úspěšná matka

V Česku se gorily chovají od 60. let. Prvním zdejším mládětem se však stala až Moja, která loni v prosinci oslavila šesté narozeniny. Na svět ji přivedla Kijivu, kterou pražská zoo získala z Austrálie; otec Richard přišel z Británie.

Západ slunce v Africe

8. listopadu 2011 v 8:53 | Hlavní stránka - Koktejl, FOTO: fotobanka Profimedia |  Zajímavosti
Ne každému se poštěstí vyrazit do Afriky na safari, a vidět tak výjimečnou scenérii, kterou africké národní parky nabízí krátce před setměním. Přinášíme sérii výjimečných snímků od profesionálních fotografů, kteří dokážou toto kouzlo zachytit.

Ne každý se odváží přiblížit ke slonovi ve volné přírodě.

Rozvíjej se poupátko

3. listopadu 2011 v 11:25 | Romi
Rozkvétá mi orchidejka kterou jsem vloni v červenci dostala od Evelin k narozeninám:))


Zemřel herec Bořivoj Navrátil

1. listopadu 2011 v 10:44 | Hlavní stránka- kultura |  Smutné zprávy
V pondělí v Praze zemřel po dlouhé a těžké nemoci herec Bořivoj Navrátil. Novinkám zprávu potvrdili jeho blízký spolupracovník Jakub Špalek a jeho kamarád Zdeněk Potužil.


Dlouhý boj s rakovinou tlustého střeva v pondělí prohrál představitel Vojtěcha Bařinky ze seriálu Ulice, oblíbený český herec Bořivoj Navrátil. Bylo mu 78 let.
Bořivoj Navrátil dlouho věděl, že svůj boj se zákeřnou nemocí prohrává a se svým osudem byl smířen.
"Můj stav si vyžaduje neustálou péči. Mají se mnou od rána do večera tolik práce se všemožnými vyšetřeními, ošetřeními, injekcemi a tak dále, že si ani nestihnu přečíst celé noviny," bral situaci s nadhledem.
Herec trávil prakticky celé dny na lůžku, protože vstávání i chození ho velmi vyčerpávalo, a navíc trpěl velkými bolestmi. Populární umělec dobře věděl, že jeho život se neodvratně chýlí ke konci.
Bořivoj Navrátil se narodil v Kroměříži, po studiu JAMU získal první angažmá v Těšíně, později se mu otevřela cesta do dalších divadel včetně Národního, kam přišel v roce 1961 a kde strávil celých 31 let. Natočil také řadu filmů, ve kterých hrál pro svůj seriózní vzhled často lékaře.
Divákům tento oblíbený herec s oholenou hlavou ale nejspíše utkvěl v paměti rolí předsedy Světové rady v seriálu Návštěvníci, jako podivínský knoflíkář Jiří ve filmu Petra Zelenky Knoflíkáři a v posledních letech především jako dobrácký Bařinka ze seriálu Ulice TV Nova.