Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Říjen 2011

Michaela Doubravová

27. října 2011 v 20:04 | Romi |  Autogramy
O autogramy učastníků pro hlavní role do muzikálu Robin Hood jsem si psala 25. 5. 2010 a dorazily 28. 5. 2010.


Andělka

20. října 2011 v 10:19 | Romi
Tak už mám doma také svoji Andělku. Ušila mi jí na objednávku naše šikulka Vlastička:) Je krásná co vy na to?
Už visí v kuchyni, proto jsem chtěla zelenkavé šatičky.

A moc potřebuji, aby mi Andělka přinesla štěstí, protože moji mamce není třetí den dobře a asi zůstane znovu v nemocnici kde byla v úterý, ale po vyšetřeních která prý dopadla dobře ji pustili domů...
Dnes jdu do práce od 13 hodin a věřte není mi moc do smíchu...

Motta č.17

19. října 2011 v 15:10 Citáty
Většina lidí jsou jako špendlíky, hlavičky na nich nejsou to hlavní

Když máme lepší, dobrý důvod padá

Pozorný posluchač je lichotníkem beze slov

Štěstí se skládá z neštěstí, jimž jsme se vyhnuli

Dveře, které nevržou a žena, která mlčí jsou nejlepší

Když někdo vleze do sauny, bude se potit

Štěstí je malý podvod, jak vyzrát na život

Je politováníhodné, že lidé odhazují tolik dobrých věcí jen proto, že jsou nezdravé

Když už nedáváš almužnu, aspoň neodvazuj psa

Většina lidí neumírá na nemoci, ale na své léky

Ticho je často hlasitější než slova

Z lásky k ženě se zrodilo vše, co je na zemi krásné

Leckdo vděčí za své úspěchy radám, jichž neuposlechl

Svéhlavost je energie hlupáků

Chvat si láme nohy

Oddávej se lži jen dokud paměť slouží

Had se narovná až zdechne

Volný čas tvoří nejvážnější část našeho života

Pokud ti nenarostla křídla, nelítej


Pravdy se nenajíš, lží se neudávíš

Sladké dobroty s jablky a hruškami

14. října 2011 v 22:20 | Hlavní stránka- Žena, Styl- Recepty a foto archív společnosti Dr. Oetker. |  Ovoce a zelenina
Jablkům se v našich zemích vždy dařilo, i dnes tu roste na 24 miliónů jabloní. V těsném závěsu následují hrušky, které tvoří druhé nejoblíbenější ovoce mírného pásma.

Připočteme-li ještě jejich obsah cenných nutričních látek, mělo by se toto ovoce objevovat na stolech denně. Navíc právě podzimní sezóna přináší jablka i hrušky v nejširší škále chutí. Nejzdravější jsou sice čerstvé, ale ani v slaďoučkém pečivu nebývají k zahození.

Eliška Ochmanová

11. října 2011 v 8:12 | Romi |  Autogramy
O autogramy učastníků pro hlavní role do muzikálu Robin Hood jsem si psala 25. 5. 2010 a dorazily 28. 5. 2010.


Mini výstava cestovatele Emila Holuba

7. října 2011 v 14:39 | Romi |  Fotografie
Dnes jsem měla po dlouhé době volný den, tak jsem se sestrou zašla u nás do kulturního domu na malou výstavku o životě cestovatele Emila Holuba. Bylo tam jen pár plakátků, tiskopisů a několik exponátů. Omlouvám se za velmi špatné fotografie. Uvnitř byla světélka, vše bylo většinou u okna a tak se nedalo nic pořádně vyfotit...České Budějovice č.4

2. října 2011 v 9:20 | Romi a Sabi |  Fotografie
Pokračování z 2. 7. 2011


Zemřel brněnský herec a dabér Jaroslav Dufek

1. října 2011 v 15:47 | Hlavní stránka- kultura |  Smutné zprávy

V Brně v pátek ve věku 77 let zemřelpřední divadelní herec, člen činohry brněnského Národního divadla Jaroslav Dufek. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí divadla Šárka Motalová s tím, že vynikající umělec, známý například z Četnických humoresek a řady dabovaných filmů, zemřelpo krátké těžké nemoci.

"Lidé se s Jaroslavem Dufkem mohou přijít rozloučit do Mahenova divadla již od soboty, ve foyer jsme umístili kondolenční knihu," řekla Mediafaxu Motalová. "Datum a dobu pohřbu oznámíme v následujících dnech," dodala.

Sedmasedmdesátiletý Jaroslav Dufek patřil k předním členům souboru dlouhá desetiletí. V roce 1996 převzal za roli starého Karamazova v Dostojevského hře Bratři Karamazovi jako první člen brněnské Mahenovy činohry prestižní Cenu Thálie.

Všestranný umělec byl častým a pravidelným spolupracovníkem Českého rozhlasu a na svém kontě má řadu televizních rolí, naposledy v Četnických humoreskách, kde hrál zemského četnického velitele. Exceloval také v televizním filmu podle románu Jdi za zeleným světlem.
Svůj vynikající hlasový projevJaroslav Dufek uplatnil mnohokrát v dabingu. Namluvil například kapitána Klose v dobovém populárním polském seriálu S nasazením života, televizní diváci si jeho hlas dobře pamatují z Dallasu, a především je spjat v mnoha filmech s tváří Vittoria Gassmana. V roce 2002 obdržel za své dabérské umění Cenu Františka Filipovského.

Zesnulý herec s malými přestávkami učil šestnáct let na Janáčkově akademii múzických umění a mezi jeho studenty je mnoho současných špičkových herců.

S Dufkovým vyzrálým hereckým uměním se mohli lidé na jevišti Mahenova divadla setkávat ješět donedávna. Hrál Oronta v Molièrově Škole žen, Porotce číslo 9 v Dvanácti rozhněvaných mužích Reginalda Roseho, starého dudáka Tomáše v Tylově Strakonickém dudákovi, Teiresia v Sofoklově Antigoně, Starostu v Dürrenmattově Návštěvě staré dámy, otce Paconhu v Goldflamově adaptaci Verneova románu Tajemství pralesa, a především Sira Johna Falstaffa v Shakespearových Veselých paničkách windsorských.

Z premiér v posledních čtyřech letech si zahrál Starostu z Tajemství Zlatého Draka, pravotára Huspeku z Rychlíkovy inscenace Gazdiny roby Gabriely Preissové a dědečka Dubského z Drábkovy adaptace Stroupežnického hry Furianti 2008.