Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Leden 2011

Zkouším motat dál

31. ledna 2011 v 16:29 | Romi |  Fotografie
Minulý týden jsem si chtěla zkusit udělat věneček. Vyšel mi věnec jako na hrobku nebo na krk pro vítěze ..Včera se mi povedli  menší..
Děkuji ENILI za pěkný návod:)
věnečky

Robert Změlík

31. ledna 2011 v 12:31 Autogramy
Autogram mám darovaný od Redhead
Robert Změlík

Zloději využili egyptské nepokoje ukradli Tutanchamonovy sošky a vandalové utrhli hlavy dvěma mumiím v káhirském muzeu

30. ledna 2011 v 9:29 | Hlavní stránka- Zahraniční- Svět, Foto: Novinky |  Zajímavosti
Protivládní nepokoje, které již šestý den otřásají Egyptem a vyžádaly si podle odhadů až přes sto mrtvých a tisíce zraněných, využili i bandy výtržníků a zlodějů k útokům na jedinečné sbírky. Televize Al Jazeera přinesla záběry ničení z Egyptského muzea v Káhiře. Egyptologové na Facebooku se však informují o podobných vloupáních v menších městech.
soška
Jedna z poničených a ukradených sošek z hrobu krále Tutanchamona. Stav zachycený arabskou televizí a původní podoba originálu.


Výroky o mužích č.5

29. ledna 2011 v 18:49 Citáty
dva
Jediní muži, kteří jsou moc mladí, jsou ti, kteří píší milostné dopisy pastelkami, nosí pyžamo s ťapkami anebo létají na poloviční lístek.
Phyllis Dillerová

Muž a žena jsou dvě uzamčené šperkovnice, z nichž každá obsahuje klíček k té druhé.
Isak Dinesenová

K mladým milencům se nemůžeš upínat, protože jednou musejí začít žít svým vlastním životem.
Sandy Fawkesová

Dej muži přednost před vším ostatním - učiň ho hřebem svého života - a jsi na nejlepší cestě k tomu, abys ztratila nejen své vlastní já, ale i úctu k sobě samé.
Sonya Friedmanová

Kdo podvádí manželku, podvádí i v kartách.
Texas GuinanováLuba Skořepová

27. ledna 2011 v 16:39 Autogramy
Podpis vynikající herečky pro mne získala osobně Redhead
Luba Skořepová
Luba Skořepová

V Kutné Hoře otevřeli tajemnou kryptu v kostnici

27. ledna 2011 v 7:59 | Hlavní stránka- Domácí, FOTO: Radek Plavecký |  Zajímavosti
Nečekaná tajemství by ve středu odpoledne mohla vydat krypta v kutnohorské kostnici. Ta je podpíraná několika sloupy, které se ale pomalu propadají. Odborníci musí zjistit příčinu a mají zamezit dalšímu naklánění kostnice. Proto se pouštějí do nepříliš probádaného podzemí.
kostnice
Kutnohorská kostnice


Krypta ukrytá pod těžkým kamenným poklopem byla podle dostupných dokumentů otevřena naposledy v roce 1833. Uvnitř se nejspíš nacházejí ostatky čtrnácti významných kutnohorských měšťanů a historici jsou velmi zvědaví, v jakém budou jejich kostry stavu.
Po vstupu do krypty našli odborníci zdi neporušené. Teprve budou muset zjistit, proč se kostnice naklání.

Vločky ve tmě

26. ledna 2011 v 8:29 | Romi |  Fotografie
Včera okolo 23 hodiny, když jsem se chystala do hajan, tak jsem si všimla, že hustě sněží.  Je to foceno s bleskem. Ráno s toho nebylo nic..jen poprašek na chodníku..
sníh

Superpotraviny, které ničí tuky na vašem břiše

25. ledna 2011 v 8:19 | Doma.cz, Foto Romi |  Zajímavosti
Správné potraviny vám pomohou bojovat proti přebytečným kilogramům.
Když jde o ztrátu nadbytečných centimetrů kolem pasu, je každá rada dobrá. Špíčky v oblasti břicha totiž trápí téměř každou ženu, každá by chtěla nosit kalhoty o číslo, dvě menší. Těm, co to opravdu potřebují, může kromě cvičení pomoci také správné jídlo. Některé potraviny totiž pomohou tuk spalovat rychleji. Co by tedy rozhodně nemělo chybět ve vašem novém jídelníčku?

Vejce

Má v sobě velké množství živin a přitom má tak málo kalorií. Obsahují velké množství bílkovin, které jsou velmi bohaté na esenciální aminokyseliny, jež organismus potřebuje pro zdravý vývoj a obnovu buněk. Jedno středně velké vejce má jen 80 kalorií.

Vajíčka jsou významným zdrojem vitaminu D, z jednoho kusu můžete získat až 20 procent doporučené denní dávky. Vitamin D pomáhá zdravému růstu kostí, slouží jako prevence rakoviny, srdečních chorob, roztroušené sklerózy, poruch imunity či duševních chorob.
vejce

Modrý Hyacint

24. ledna 2011 v 16:59 | Romi |  Fotografie
Před týdnem jsem si koupila narychlený Hyacint. O víkendu začal kvést a jeho nasládlá, omamná vůně se line z kuchyně až do obýváku:)
Hyacint

Smutná krása

23. ledna 2011 v 19:59 | Romi |  Fotografie
Hurá i u nás vysvitlo sluníčko.  Měli jsme sraz se sestrou, že půjdeme k našim společně s dcerou. Dcerka zůstala u naší mamky a my se vydali na hřbitov. Měla jsem sebou foťák, tak jsem si fotila  staré náhrobky a další..
na hřbitově

Dagmar Patrasová

23. ledna 2011 v 17:39 Autogramy
Autogram mám darovaný od RedheadDagmar Patrasová

Vodní ptactvo

22. ledna 2011 v 16:59 | Romi |  Fotografie
Dnes někde bylo krásné jasné počasí, ale u nás bylo zataženo..Po obědě jsem šla se sestrou k Labi. Voda už opadla a labutě a jiní vodní ptáci(sice v menším počtu) tam byli. Krmení jsem přenechala sestře, abych mohla něco vyfotit, ale měla jsem jen tři rohlíky a to bylo málo..Sestru labutě vyloženě pronásledovali.. Museli jsme před nimi prchat a nevysvětlili jsme jim, že už nic nemáme. Možná je to naštvalo. Příště se polepšíme!
vodní ptactvo

Pražská zoo chová jako jediná v Evropě kajmanské leguány

22. ledna 2011 v 11:49 | Hlavní stránka- Domácí, FOTO: Miroslav Bobek |  Zajímavosti
Pražská zoologická zahrada se tento týden chlubí novým přírůstkem - párem leguánů modravých z Kajmanských ostrovů, kteří jsou kriticky ohroženi. Zoo Trója se tak stala jedinou v Evropě, kde chovají tento vzácný druh.
leguán
Leguán modravý je výjimečný svým zbarvením.


"Žádná evropská zoologická zahrada nemá leguány modravé z kajmanských ostrovů. Na celém světě je chovají jen ve 45 zoo ve Spojených státech," radovala se tisková mluvčí Zoo Praha Jana Ptačinská Jirátová.


Po stopách Sherlocka Holmese a sira Arthura Conana Doylea

21. ledna 2011 v 16:59 | Hlavní stránka-Cestování, Foto Věnceslava Dezortová |  Zajímavosti
Patrně dvě nejznámější adresy v Londýně jsou Downing Street 10 a Baker Street 221b. První je sídlem britských premiérů, druhá patří detektivu Sherlocku Holmesovi. Světově proslulá literární postava tady má své muzeum, které loni slavilo dvacet let existence. Nelze opomenout, že detektivův duchovní otec Arthur Conan Doyle měl minulý rok také kulatiny, zemřel před osmdesáti lety. A do třetice, Česká společnost Sherlocka Holmese si loni připomněla deset let své působnosti.
Holmes
Krb a křesla, ve kterých se svým přítelem dr. Johnem H. Watsonem vyřešili nejednu záhadu.


Kristýna Leichtová

20. ledna 2011 v 17:10 Autogramy
Podpis přišel 9.3. 2010
Je to herečka a hrála například ve filmu Účastníci zájezdu, v seriálech Comeback a Dokonalý svět.
Kristýna Leichtová

Cestovatelé pořídili unikátní snímky aligátora pod vodou

19. ledna 2011 v 12:09 | Hlavní stránka-Koktejl |  Zajímavosti
Dobrodruhům Toddu Winnerovi a Adamu Lintzovi se ve floridských bažinatých vodách podařilo zachytit unikátní snímky aligátora severoamerického. Dvojice jela po silnici, když spatřila v nedalekém močále aligátora. Společně neodolali a chtěli otestovat svůj voděodolný fotoaparát. Během fotografování riskovali vlastní životy, ale nakonec se jim bez jakýchkoli následků podařilo pořídit unikátní snímky aligátora z podvodní perspektivy.
aligátor
Snímky pořídili dva Američané z neobvyklé perspektivy.


Snímky pořídili přátelé Todd z floridského Vilano Bech s přítelem Adamem z Michiganu. Dvaapadesátiletý Winner přitom o svůj fotoaparát málem přišel. K nebezpečnému plazovi se v jednu chvíli přiblížil velice blízko a fotoaparátem mu navíc šťouchal do tlamy, aby uviděl jeho děsivé zuby. Zvíře mu však po foťáku chňaplo a vytrhlo mu jej z rukou. Po chvíli ho však zase upustilo a pokračovalo ve své cestě.

Ze mě motalinka nebude..

17. ledna 2011 v 16:59 | Romi |  Fotografie
Na vašich blozích obdivuji vaši neskonalou zručnost.  Moc se mi líbí tkz. pletení s papíru. Některé z vás pletou jako profesionálky:) Tak jsem si před týdnem našla návod na motání ruliček. Ruličky jsou celkem dobré. Včera jsem se však rozhodla, že si něco vyrobím. Tak jsem začala. Bohužel umotala jsem něco hrozného, tak přikládám fotky aspoň pro pobavení.  Můžete se klidně za břicho popadat jako já včera:))
ruličky

Exotické destinace, kde se natáčely filmové hity

16. ledna 2011 v 20:29 | Hlavní stránka-Cestování, Jiří Houdek, |  Zajímavosti
I ten, kdo v Tunisku nebo na Maltě nikdy nebyl, přece tato místa zná. Stačí mu totiž chodit do kina. Filmaři z mnoha zemí zde natáčeli řadu trháků!
exotické destinace
Sidi Bou Said

Připravený manžel

15. ledna 2011 v 12:40 | přišlo mi na email |  Pro pobavení
mm