Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Prosinec 2010

Přeji Vám šťastný Nový rok 2011

30. prosince 2010 v 9:09 | Romi, gifi Nena
Můžeme mít tisíce přání, tužeb a snů,
ale jen štěstí, zdraví, láska a přátelství
dává smysl našim dnům.
Láskyplný rok 2011 Vám všem  přeje Romi

Pf 2011

Pf 2011
O půlnoci pozvednu číši na vaše zdraví! Šťastný Nový rok!

VŠEM DĚKUJI ZA KRÁSNÁ PŘÁNÍ NA VAŠICH BLOZÍCH A  POSLANÁ EMAILEM:))

Zdeňka Volencová Žádníková

29. prosince 2010 v 11:09 Autogramy
Autogram dorazil 4.3. 2010
Zdeňka Volencová Žádníková

Zemřel herec Viktor Maurer

28. prosince 2010 v 19:10 | Hlavní stránka- Kultura |  Smutné zprávy
V pondělí 27. prosince zemřel v Praze divadelní a filmový herec Viktor Maurer, známý i jako občasný partner populárního komika Felixe Holzmanna. Diváci ho znají zejména jako dr. Jamese Portera z filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Potvrdila to mluvčí Thomayerovy nemocnice v Krči Martina Štanclová.
Viktor Maureroddělovač
 Mistr malých rolí Viktor Maurer. Objevil se například jako číšník ve filmu Světáci
oddělovačHroch zachránil z řeky vysílené mládě zebry

28. prosince 2010 v 8:09 | Hlavní stránka-Koktejl |  Zajímavosti
Průvodci po Tanzánii Tomovi Yuleovi a jeho třináctiletému synovi se podařilo zaznamenat unikátní moment, kdy hroch zachránil z africké řeky Mara mládě zebry. Přestože tento tvor vážící i více než tři tuny nemá ve volné přírodě příliš dobrou pověst a ročně zabije zhruba 200 lidí, jedinec z řeky poblíž kempu Lemala Serengeti na severu Tanzánie prokázal, že hroši dokáží naopak i pomáhat slabším.
hroch a malá zebra
Hroch tlačí malou zebru ke břehu.

Pojďte s námi do Betléma

25. prosince 2010 v 19:39 | Hlavní stránka-vánoce,Jiří Houdek, FOTO: Hana Styblíková |  Zajímavosti
Je to sváteční pocit. Jako byste vstoupili do Betléma právě ve chvíli narození Páně. U vchodu vám na cestu stylizovanou loučí posvítí ovčák, potom projdete kolem pastýřů ženoucích své ovečky přes malý můstek nad potokem a najednou je před vámi jeskyně s Pannou Marií, svatým Josefem a malým Ježíškem. Před nimi stojí tři králové a přinášejí vzácné dary, zlato, kadidlo a myrhu…
Pražský betlém
Tři sta let staré jesličky v kostele Panny Marie Andělské


K dobré náladě stačí pět minut ptačího zpěvu denně

25. prosince 2010 v 10:39 Zajímavosti
Pouhých pět minut naslouchání ptačího zpěvu denně pomůže člověku překonat chmurné nálady vzniklé nepříznivým počasím. Zvláště okolo nejkratšího dne v roce bývají deprese nejobvyklejší a ptačí zpěv je podle přírodovědců úžasný lék. Krmítko za oknem vám tak s trochou nadsázky může pomoci překonat zimu v dobrém duševním zdraví.

Britská organizace National Trust zaměřující se na ochranu životního prostředí u příležitosti nejkratších dnů v roce zveřejnila studii, co člověku během dlouhé zimy pomáhá udržet se v pohodě.
Vyjma požití pěti kusů ovoce či zeleniny denně, pravidelné půlhodinové procházky je údajně stejně tak prospěšné pětiminutové naslouchání ptačímu zpěvu. Informoval o tom ekolog Peter Brash.
Zpěv ptáků podle britských lékařů pomáhá snižovat stres u pacientů trpících nejrůznějšími fóbiemi. Ne všichni však mají to štěstí a zaslechnou v této fázi roku běžné ptačí švitoření.
kos

A zase jsou tu šťastné a veselé...

22. prosince 2010 v 16:59 | Romi
...svátky vánoční.  Vánoce, ty tajemné, mystické s neopakovatelnou atmosférou klidu, míru a pohody, kterou vánoční svátky mají přinášet. Ono je to trošku jinak..Nezaleží na věku, na stavu peněženky, ba ani na tom, zda jsme věřící nebo nevěřící. Vánoce, když už jsou opravdu tady, nás změní. Nejen těšení se na ně,  ty nekonečné přípravy, pečení a vůně, světla, svíčky, ale hlavně ta podstata: udělat radost jiným třeba jen malým dárkem pod stromečkem, uvědomit si, že máme domov, jakkoli skromný, který prozáříme světlem, teplem a přítomností všech které máme rádi.
To nejdůležitější v lidském životě- láska, rodina, údiv nad zrozením dítěte, který měl změnit svět.. Jak krásná představa.. Jen pro tento pocit stojí za to prožít a oslavit Vánoce jako čas rozjímání, klidu a míru. Říká se, že Vánoce jsou kouzelné, že mají kouzlo a každý si pod tím představuje něco jiného. Třeba vzpomínky z dětství, třeba zasněženou krajinu, třeba hodně dárků pod stromečkem nebo spoustu dobrého jídla. A je neuvěřitelné, že Vánoce nějak tajemně a kouzelně působí na lidi tak, že přestávají vidět jenom to špatné jak ve svém životě, tak i ve svém okolí a na jiných lidech. Všimli jste si, jak rádi a s úsměvem přejeme šťastné a veselé, hodně zdraví, klidu a pohody všem svým známým a přátelům a někdy i lidem, které ani neznáme? A přitom se usmíváme, podáváme si ruku a někdy se dokonce lehce políbíme. Není to nic nepřirozeného. Prostě to tak cítíme. To je asi to kouzlo Vánoc:)

VÁM VŠEM MILÝM BLOGOVÝM PŘÁTELŮM A NÁVŠTĚVNÍKŮM  MÉHO BLOGU ZE SRDCE PŘEJI V TENTO LÁSKY ČAS. ČAS SVÁTKŮ VÁNOČNÍCH, ČAS VELKÝCH RADOSTÍ, ČAS PLNÝ NADĚJÍ, KOUZEL A POHODY. ČAS NEJKRÁSNĚJŠÍCH ZE VŠECH ČASŮ, ČAS RODINY A SPOUSTY DÁRKŮ. PROSTĚ KRÁSNÉ VÁNOCE PROŽITÉ VE ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ, POHODY A DOBRÉ NÁLADY! VAŠE ROMI
Veselé Vánoce

Šílené vánoční zvyky

22. prosince 2010 v 14:49
Tyhle znáte? Krájení jablíčka, házení střevícem, lití olova - o tomhle už jste určitě slyšeli. Jsou ale i tradice, které nejsou tolik známé, ale o to bizarnější. Zajímá vás, kde se svlékají do spodního prádla nebo proč naši předchůdci schovávali pod stolem sekeru?


Nejprve se podívejme na lidové tradice, které se dodržovaly na našem území. Znáte některé z nich?

Nechávání zbytků na stole

Vánoční pověry se dříve často spojovaly s mrtvými. Jejich duše totiž během svátků měly bloudit domem. Po štědrovečerní večeři se proto nechávaly zbytky na stole a to až tři dny. Na místě, kde zemřelý sedával, měl připravené jídlo a hospodyňky nesměly zametat, aby duším neublížily. Používat se nesměly ani žádné ostré předměty. Na Vánoce byl s pletením holt šmytec.

Sekera pod stolem

Míváte během večeře pod stolem sekeru? Že ne? Naši předkové by se tomu určitě divili. Na sekeru si před jídlem musel každý šlápnout (nejlépe zlehka), aby ho v dalším roce nebolely nohy. Sekera se potom nechávala pod stolem.

sekera

České ženy pečou vánočku už sedm století

22. prosince 2010 v 7:49 | Hlavní stránka-vánoce |  Zajímavosti
Jen stěží bychom hledali Čecha, Moravana či Slezana, který by neznal slova už zlidovělé písně Vánoce přicházejí, kde se mimo jiné praví: naše teta peče léta na Vánoce vánočku. Vánočka patří na sváteční stůl a u nás má velkou tradici. České maminky, babičky i tety ji na Vánoce pečou už minimálně po sedm století.
vánočka
O tu vůbec největší, jaká byla kdy v našich zemích upletena a pak upečena, se postarali pekaři a pekařky v Krásné Lípě u Rumburka, a to v roce 1867. Jak dokumentují dochované záznamy, její váha byla úctyhodná - takřka rovné čtyři metrické centy (400 kilogramů)!
Spotřebovali na ni tehdy dva metráky mouky, pětatřicet kilogramů cukru, čtyři kila kvasnic, stejné množství hrozinek, tři stovky slepičích vajíček a různé ingredience.

Vánočka připomíná Ježíška

O tomto sladkém vánočním pečivu psal vůbec poprvé Petr Chelčický, spisovatel, překladatel a náboženský i sociální myslitel, a to v první polovině 15. století. Nazýval ho ovšem staročeským slovem "calta".
Naši předkové vánočku pojmenovávali různě - "húska", "štědrovnice", "štědrovka", "vrkoče", "pletence"…
Vánočka v podobě, jak ji známe dnes, symbolizuje novorozeně v peřince - tedy vlastně malého Ježíška.

Vánoční úklid za pár minut?

21. prosince 2010 v 15:49 | Pro ženy.cz, Magdaléna Krajmerová |  Zajímavosti
Byly to krásné plány. Vytiskli jste si náš návod, jak letos zvládnout vánoční úklid v pohodě, ale vždy do toho přišlo něco důležitějšího. Najednou do Štědrého dne zbývají jen hodiny a vy jste s gruntováním ani nezačali. Ale nezoufejte, máme pro vás tipy, jak vše ještě zvládnout. Potřebujete na to jen minuty!

Pravidlo jedna pro rychlý úklid zní: zahrajte si na návštěvu a podívejte se na byt jejíma očima. A všímejte si, co je tady divného. Pokud tyto "vady" na kráse vašeho bytu odstraníte, Vánoce mohou začít.
kartáč

Oběšený bažant

20. prosince 2010 v 14:49 | Romi |  Fotografie
Na spousty blozích obdivuji vaše krásné fotografické úlovky ptáčků a já natrefím akorát na oběšeného bažanta co visí na balkoně u sousedky..
bažant

Klára Apolenářová

20. prosince 2010 v 8:19 Autogramy
Herečka a zpěvačka.
Hrála např. v seriálu Místo nahoře a v Náměstíčku. A také ve filmu Stůj nebo se netrefím. Jinak hraje v národním divadle v Brně.

Autogram mi dorazil 4.3. 2010
Klára Apolenářová

Vánoční stromek: smrk, borovice, nebo umělý?

19. prosince 2010 v 15:59 Zajímavosti
Stromečků najdete na tržištích tisícovky. A nejen na tržištích - vánoční stromky koupíte i v supermarketech a květinářstvích.

Lidé si většinou pořizují stromky podle rodinné tradice, podle velikosti svého bytu a také s ohledem na cenu. Právě cena má pro Čechy čím dál větší význam, proto vám zkusíme poradit, jaký stromeček je nejlevnější, a přitom nevypadá jako koště. Pozor, ceny jsou orientační, v řadě měst se mohou lišit.
Jedle

StarDance IV - finále

19. prosince 2010 v 8:29 | Česká televize fotogalerie StarDance IV., blog.iDnes.cz- Petr Fabera |  Zajímavosti
Naposledy použiji skvěle napsaný článek pana Petra Fabery s jeho osobním hodnocením.


Poslední večer rozhodl o vítězi čtvrtého ročníku zábavné soutěžní taneční show StarDance. Oba finálové páry předvedly své nejlepší tance a k tomu tzv. freestyle.
Do finále se naprosto nepochopitelně neprobojoval nejlépe tančící pár Monika Absolonová a Václav Masaryk. I když tento pár získal jako první v letošní řadě čtyřiceti bodové maximum, hlasy diváků sestavily pořadí přesně opačné, takže všechny tři páry měli shodu. V takovém případě pak mají hlasy diváků přednost. Do finále tak prošly zbývající dva hůře tančící páry Pavel Kříž a Alice Stodůlková s Anetou Langerovou a Michalem Kurtišem. Co oba finálové páry předvedly?
Aneta Langerová a Michal Kurtiš, Pavel Kříž a Alice Stodůlková

Sloni v Thajsku

17. prosince 2010 v 9:19 | Hlavní stránka-Cestování |  Zajímavosti
Pro Thajce slon není jen neocenitelným pomocníkem nebo zdrojem příjmů. Tento největší suchozemský savec od nepaměti znamená především součást národní kultury a chovatel svého chobotnatce většinou vnímá jako součást rodiny.sloni v Thajsku

Jana Koubková

16. prosince 2010 v 14:59 | Romi |  Autogramy
O autogram jsem psala koncem února 2010 a dorazil 1. 3. 2010
Jana Koubková
Jana Koubková

Mandle mají široké uplatnění ve sladké i slané kuchyni

15. prosince 2010 v 15:50 | Hlavní stránka- Žena- zdraví |  Zajímavosti
O suchých, ale přesto šťavnatých jádrech mandlí se tradovalo, že povzbudí činnost mozku a poskytnou mu nejlepší výživu. Lidé dokonce věřili, že jejich konzumací podpoří i svůj intelekt.
mandle
Největší benefit organismu přinesou mandle neloupané a tepelně neupravené - celé, jemně nastrouhané či sekané.


A nejspíš na tom něco bude. Mandle, tak jako další skořápkové ovoce, patří totiž mezi velmi dobré zdroje vitamínů E a skupiny B, zejména tiaminu a niacinu, při jejichž závažném nedostatku se mohou u člověka objevit deprese a nervové poruchy.

Vše o vánoční hvězdě

14. prosince 2010 v 16:19 | Hlavní stránka- Bydlení-zahrada |  Květiny
V období Vánoc nechybí snad v žádné domácnosti. Je milým dárkem i typickou dekorací. Může být roztomile drobná, nebo majestátně mohutná, v desítkách barev. To je vánoční hvězda neboli poinsettie. Víte, odkud pochází, jak a kde se pěstuje nebo jak vznikl její název?
vánoční hvězda
Dekorace s hvězdou mohou mít nejrůznější podoby. Zde v proutěných koších s dekorativní stuhou. Aranžmá dotváří cesmína a větvičky okrasné jabloně.

vánoční hvězda

Jana Švandová a Zdeněk Fenčák

14. prosince 2010 v 8:19 Autogramy
Autogram je zakoupený letos koncem února
JANA šVANDOVÁ

Betlém

13. prosince 2010 v 8:59 | Romi |  Fotografie
Betlém