Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Listopad 2010

Vtipné hlášky na krabičkách

30. listopadu 2010 v 14:59 | Monika Brabcová, kafe.cz |  Pro pobavení
Pokud se chcete opravdu zasmát, podívejte se na hlášky, které jsou schopni výrobci dát na krabičky od cigaret, šampony, fén a další výrobky. Možná vám bude připadat, že to ani není možné, ovšem vězte, že taková je realita.

Jde totiž o ty nejvtipnější hlášky na cigaretách a dalších výrobcích, nad kterými vám mnohdy zůstává rozum stát. Vybrali jsme dvacítku nejvtipnějších, u kterých se určitě zasmějete a zároveň vás asi napadne, jak je mohl někdo vymyslet a ještě k tomu na obaly natisknout!

smích

Vojtěch Dyk

29. listopadu 2010 v 16:40 Autogramy
Autogram je zakoupený letos koncem února
Vojtěch Dyk

V Thajsku byla nalezena fosilie krokodýla žijícího před 100 milióny let

28. listopadu 2010 v 19:40 | Hlavní stránka-Koktejl |  Zajímavosti
Nový druh krokodýla, který žil před 100 milióny let, se podařilo určit z fosilie, kterou zkoumal Komsorn Lauprasert, vědec z univerzity Mahasarakham v Thajsku. Právě v této zemi byla také fosilie před lety objevena, ale až nyní se s jistotou poznalo, o jakou zkamenělinu jde. Tento vyhynulý druh krokodýla měl delší nohy než ten současný a podle tvaru jeho zubů se nejspíš živil rybami.
fosilie
Fosilie druhu krokodýla, který žil před 100 milióny let.StarDance IV - čtvrté vyřazování

28. listopadu 2010 v 8:19 | Hlavní stránka- Kultura Česká televize, fotogalerie Stardance |  Zajímavosti
Dnes v rytmu Latinské samby a salsy
StarDance IV

Hospody v Česku se zvláštním jménem

27. listopadu 2010 v 8:40 | Hobby cz. Lukáš Kašpar iDnes.cz |  Zajímavosti
Restaurace Na Rozcestí, Na Statku, U Věžičky - nuda. Ale Jedová chýše, Prdel, U Skrblíka... to už člověka láká vstoupit. Redaktor Víkendu zkoumal, zda platí nomen omen a jaký je za rozvernými názvy příběh. Zveme vás na cesty po hospodách.
názvy hospod
Hostince, restaurace, nálevny a bary se jmenují všelijak a někdy je jejich název dokonce tak originální, že už ho nikdy nezapomenete. Kdo tohle vymyslel, napadne mě pokaždé, když na takový podnik narazím. A většinou se hned ptám obsluhy. Někdy je za jménem bizarní příhoda, jindy jen prostý marketingový tah, ale na příchozí většinou funguje.
Vždyť valná část hostinců a restaurací nese tradiční pojmenování celá desetiletí, a ta zpravidla invencí nehýří. Zřejmě je to dáno tím, že nejvíce hospod se jmenuje podle místa, kde se nacházejí. A nejtypičtější je nepochybně hospoda Na Růžku.


Světelné vánoční ozdoby

25. listopadu 2010 v 19:49 | Romi a Sabi |  Fotografie
Dnes bylo na nule, ale krásně svítilo sluníčko, tak jsem si vyfotila pár světelných vánočních ozdob v našich ulicích. Ve tmě jsou krásnější.
světelné vánoční ozdoby

Veronika Jeníková

25. listopadu 2010 v 7:39 Autogramy
Autogram je zakoupený letos koncem února
Veronika Jeníková

Johnu Travoltovi se narodil syn Benjamin

24. listopadu 2010 v 16:19 Zajímavosti
John Travolta a Kelly Preston
Šestapadesátiletému herci Johnu Travoltovi a jeho osmačtyřicetileté manželce Kelly Prestonové se v úterý narodil syn Benjamin. Chlapeček přišel na svět v porodnici na Floridě a vážil 3,7 kilogramů.
"John, Kelly a jejich dcera Ella Bleu jsou velmi štastní z nového přírůstku do rodiny. Matka i dítě jsou zdraví," stojí v prohlášení rodiny Travolty. Chlapeček Benjamin se narodil téměř dva roky od smrti jejich šestnáctiletého syna Jetta.
Ten zemřel v lednu 2009 během dovolené na Bahamách, kde byl se svými rodiči. Během jednoho záchvatu, kterými trpěl, upadl v koupelně a následkům zranění na místě podlehl. Rodina se z jeho tragické smrti dlouho vzpamatovávala.
Z hlubokého zármutku je dostala až zpráva o Prestonové těhotenství, která přišla do jiného stavu letos začátkem roku. "Chceme být první, kdo vám to oznámí. Očekáváme nový přírustek do rodiny. Snažíme se několik let a už jsme mysleli, že se to nikdy nepodaří," nechali se tenkrát slyšet.
oddělovač

Hejno plameňáků náhodně vytvořily pozoruhodný obrazec

24. listopadu 2010 v 11:59 | Hlavní stránka-Koktejl |  Zajímavosti
Mimořádný okamžik, kdy se hejno plameňáků spontánně shromáždilo do podoby jednoho z nich, ale v obřím podání, se u pobřeží poloostrova Yucatánu v Mexiku podařilo zachytit fotografovi Bobbymu Haasovi. Ten snímal úžasné výjevy z helikoptéry, informoval deník Telegraph.
hejno plameňáků


Jarmila Kratochvílová

22. listopadu 2010 v 20:09 Autogramy
Autogram je zakoupený letos koncem února
Jana Kratochvílová

Na Pražském hradě vystaví relikviář svatého Maura

22. listopadu 2010 v 14:29 | Hlavní stránka- Kultura, FOTO: fototéka NPÚ, autor R. Kodera |  Zajímavosti
Ve Vladislavském sále Pražského hradu bude od 24. listopadu vystaven vzácný středověký relikviář sv. Maura, který byl objeven českými kriminalisty pod podlahou v kapli na hradě Bečově nad Teplou před čtvrt stoletím.
relikviář
Relikviář sv. Maura byl vyroben neznámými zlatníky v dolním Porýní z pozlaceného stříbra, pozlacené mědi a je ozdoben reliéfy, mnoha soškami a drahými kameny. Na Hradě bude vystaven v sousedství kopií českých korunovačních klenotů, takže návštěvníci zhlédnou zároveň dva největší poklady zlatnictví v Čechách.

StarDance IV - třetí vyřazování

21. listopadu 2010 v 8:29 | Česká televize fotogalerie StarDance IV., blog.iDnes.cz- Petr Fabera |  Zajímavosti
Včerejší vystoupení jsem bohužel neviděla, protože jsem byla v kině na Harry Potterovi. S laskavým svolením opět použiji profesionálně zpracovaný článek pana Petra Fabery i s jeho osobním hodnocením.

Zbývajících šest párů si dnes vyzkoušelo standardní slowfox a latinskoamerické paso-doble. V minulém týdnu soutěž opustil Alexander Hemala a Jitka Šorfová. Dnešek znamenal konečnou pro další pár.

Naposledy si páry prohodily skupinu tanců, příští týden čeká na všechny soutěžící stejný tanec, samba. V soutěži zbylo šest párů, které dnes bojovaly o postup do pátého večera. A jak si vedli soutěžící dnes?

Aneta Langerová & Michal Kurtiš
Paso-doble
Vlažné vystoupení, které postrádalo patřičné napětí. Chyběla mi dynamika a prožitek, které k tomuto tanci neodmyslitelně patří. Aneta měla nedotažené pohyby, velice pomalé nohy, nedokázala nohu vykopnout, pouze ji skoro hydraulicky vysunula do malé výše, celkově tanec na mě působil velice chladně. Tanec se nelíbil ani Zdeňku Chlopčíkovi: "Procházka růžovým sadem, ale paso-doble to nebylo. Porota zbytečně udělila vysoké známky 6, 7, 7 a 5, má známka by se shodovala se známkou pana Chlopčíka.
Hodnocení: •••••••••

Aneta Langerová a Michal Kurtiš

Jana Kirschner

20. listopadu 2010 v 17:09 Autogramy
Autogram je zakoupený letos koncem února
Jana Kirschner

Výroky o mužích č.4

19. listopadu 2010 v 19:10 Citáty
Kdyby muži věděli, čemu se ženy smějí, nikdy by s námi nespali.
Erica Jongová

Muži, snad proto, že nepřicházejí do jiného stavu, byli vždy schopni nazírat na své sexuální potřeby jako na něco oddělitelného od rodinného života.
Jane Ruleová

Dávám přednost rohlíku před mužskými genitáliemi.
Elizabeth Smartová

Žádného muže přes den neudržíš tím, co se odehrává v noci.
Sally Stanfordová

Muži by měli ženu učinit předmětem svého obdivu a udělat opravdu vše pro to, aby odčinili, čeho jsou, konec konců, sami příčinou.
královna Victorie

Získali jsme nový důkaz pro to, co motivovalo muže k vzpřímené chůzi: potřeboval si uvolnit ruce k masturbaci.
Jane Wagnerová

Když se oběsí muž, dojde u něho k erekci, když se však oběsí žena, je sex to poslední, na co myslí.
Jane Wagnerová

Často myslím na to, jak málo mužů mi nabídlo sňatek a jak mnoho si jich mě chtělo vzít.
Winifred Willisová


oddělovač

Netradiční účesy

19. listopadu 2010 v 7:19 | Doma.cz |  Zajímavosti
Nad tím, co jsou lidé schopni a ochotni vytvořit ze svých vlasů, někdy zůstává rozum stát.
Na módních přehlídkách mají modelky často takové účesy, které jsou na denní nošení rozhodně nevhodné. Poslední dobou se ale zdá, že extravagantní účesy začínají být pro mnoho lidí součástí jejich osobnosti.
účesy

Alexandr Minajev

16. listopadu 2010 v 15:09 Autogramy
Autogram je zakoupený letos koncem února
Alexandr Minajev

Sluncem zalitá neděle

14. listopadu 2010 v 17:10 | Romi a Sabi |  Fotografie
Dnes by to byl hřích nejít ven. Sluníčko svítilo a hřálo o stošest:)
Fotek máme přes více, ale dávám jsem jen pár kousků.

nebe

StarDance IV - druhé vyřazování

14. listopadu 2010 v 8:39 | Česká televize fotogalerie StarDance IV., blog.iDnes.cz- Petr Fabera |  Zajímavosti
Dnes bych vám chtěla představit autora tohoto článku pana Petra Faberu. S jeho laskavým svolením mohu použít jeho profesionálně zpracovaný článek o mé oblíbené soutěži StarDance na svém blogu. Děkuji!
Pan Petr Fabera
fabera.blog.iDNES.cz

StarDance IV