Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Říjen 2010

StarDance IV - 1. večer

31. října 2010 v 8:29 | Česká televize, blog.iDnes.cz- Petr Fabera |  Zajímavosti
"Živě z Prahy!" Těmito slovy pana Otakara Brouska staršího právě odstartovala čtvrtá řada soutěžní taneční show StarDance. Dnes se soutěžní páry předvedly v tancích waltz a cha-cha.

Marek Eben a Tereza Kostková, neodmyslitelní průvodci pořadem StarDance představili všech osm soutěžních párů plus členy poroty, v nichž se objevily dvě nové tváře, choreograf Národního divadla Petr Zuska a Petra Kostovčíková, kteří doplnili Tatianu Drexler a Zdeňka Chlopčíka
Marek Eben a Tereza Kostková

Jan Kačer

30. října 2010 v 10:39 Autogramy
Autogram je zakoupený letos koncem února
Jan Kačer

Američan vyřezává do dýní lidské obličeje

29. října 2010 v 15:59 | Hlavní stránka-Koktejl |  Zajímavosti
Řezbář Ray Villafane z amerického Bellaire vytváří umělecká díla z dýní. Na blížící se oslavy Halloweenu 31. října vyřezal několik propracovaných strašidelných hlav. Kdo by však čekal práci pouze s vydlabanými dýněmi a jejich tvrdou slupkou, byl by na omylu. Villafane naopak využívá jejich dužninu, ze které pak dokáže vytvořit výrazy v obličeji do posledních detailů.
indián
Dýňový indián od Raye Villafanea


Fanatik do tetování si nechal vstříknout inkoust i do očí a jazyku

28. října 2010 v 8:59 | Hlavní stránka-Koktejl |  Zajímavosti
O Mattu Goneovi z amerického Portlandu se dá s přehledem říci, že je opravdový blázen do tetování. Ačkoli jehlu s inkoustem poznalo již 98 procent kůže na jeho těle, jemu to bylo pořád málo. Rozhodl se proto nechat si aplikovat modrou a zelenou barvu do obou očí a do jazyku.
blázen
Američan po aplikaci modré a zelené barvy do očí


Bedřich Veverka

27. října 2010 v 11:19 Herci a herečky z 20-40let

Autogram nevlastním! Je to článek o tomto herci!
Bedřich Veverka


Hana Hegerová

26. října 2010 v 16:50 | Romi |  Autogramy
Velké dámě šansonu, Piaf z Prahy, nebo také šansoniérce se slovanskou duší jsem psala 16.2. 2010 a podpis mi dorazil 26.2. 2010
Hana Hegerová

Roční pinč chodí zásadně po zadních nohách a s kabelkou přes packu

25. října 2010 v 18:19 | Hlavní stránka-Koktejl |  Zajímavosti
Jako správná dáma se po ulici promenáduje teprve roční miniaturní fenka pinče jménem Lu Lu. Psí dáma zřejmě dospěla k názoru, že chodit po všech čtyřech už je zastaralé a oblíbila si chození pouze po svých štíhlých zadních nohách. Aby byl výsledný efekt dokonalý, nosí si na své pravé tlapce kabelku ve tvaru plyšového médi.
pinč
Majitelem mladé fenky je bývalý učitel a nyní již důchodce Kuan-šun Ču a po čínském městě Zhumadian v provincii Che-nan si spolu vykračují každý den. Největší šance potkat tuto dvojici je během ranního venčení, kdy oba podnikají nejdelší procházku.
Není přitom vůbec jasné, kde Lu Lu k chůzi po zadních přišla, jelikož Ču ji údajně nic takového neučil. Když už se však takto rozhodla prezentovat, její majitel alespoň vše dovedl k dokonalosti a pořídil jí kabelku s medvědem Teddym.
Například taková Paris Hiltonová by jistě byla z Lu Lu nadšená a možná by si ji jako vtipný módní doplněk chtěla pořídit také. To však nejspíš nepřipadá v úvahu, jelikož Ču uvedl, že si psí slečnu okamžitě zamiloval.

Vlasta Kahovcová

24. října 2010 v 17:39 Autogramy
O autogram zpěvačky a malířky Vlasty Kahovcové jsem si psala 18.2. 2010 a dorail mi 25.2. 2010
Vlasta Kahovcová

Šimpanz bez chloupků vypadá téměř jako člověk

24. října 2010 v 9:19 | Hlavní stránka-Koktejl |  Zajímavosti
Skutečnost, že opice mají k lidem opravdu blízko alespoň stavbou těla, dokazuje šimpanz Guru žijící v indické zoo. Na jeho těle byste marně hledali jediný chloupek, zvíře totiž trpí onemocněním zvaným alopecie, které se projevuje vypadáváním vlasů a chlupů. Dvacetiletý opičák se však právě pro svou odlišnost stal největší atrakcí celé zoologické zahrady.
Šimpanz
Šimpanz Guru v indické zoologické zahradě Mysore.

Lidé se do zoologické zahrady Mysore v jižní Indii kvůli šimpanzovi jen hrnou. Žasnou přitom především nad tím, jak je jeho tělo bez chlupů podobné sportovní mužské postavě. "Každý chce vidět jeho bicepsy a tricepsy. Bije se do prsou a hodně tleská, když k jeho výběhu přicházejí děti," uvedl místní veterinář Suresh Kumar.

Aneta Langerová

23. října 2010 v 16:19 | Romi |  Autogramy
Naší první vítězce Superstar jsem psala 18.2. 2010 a dvě podepsané fotky dorazily 1.3. 2010
Aneta Langerová

Dnes slaví svátek Sabinka

22. října 2010 v 8:39
Sabinko ať na světě ti krásně je,
vždy máš někoho, kdo u srdce tě zahřeje,
ať šťastná, zdravá životem jdeš,
vyhýbá se ti zloba a lež,
to všechno ti přeji věř.. tvá mamka
pro Sabinku


Britský rybář chytil tygří rybu, která útočí i na krokodýly

21. října 2010 v 13:39 | Hlavní stránka-Koktejl |  Zajímavosti
Britovi Jeremymu Wadeovi se podařil unikátní úlovek, po kterém by zatoužil zřejmě každý vášnivý rybář. Vyhrál souboj s metr a půl velkou tygří rybou (Hydrocynus goliath), v jejíž obrovské tlamě se tyčilo 32 zubů ostrých jako břitva. Dvaapadesátiletý Wade přemohl rybu během expedice po řece Kongo v Africe.
tygří ryba
Sám statečný Wade měl co dělat, aby obřího vodního predátora, kterému se také říká tygří ryba, udržel v rukou a vyhnul se jeho zubům během pózování pro fotografa. Tento druh je jedním z nejnebezpečnějších sladkovodních ryb na světě. Žije v oblasti Konga a jsou známy případy, kdy napadl koupající se lidi i menší krokodýly.

Na Moravu předčasně přitáhli havrani

21. října 2010 v 7:59 | Hobby.cz |  Zajímavosti
Hejna poslů zimy letos na Moravu dorazila s desetidenním předstihem, což se za uplynulých 30 let ještě nikdy nestalo. Podle dlouhodobých pozorování to věstí hodně tuhou zimu.
havran
Havran (Corvus frugilegus)


Kromě meteorologů nacházejí také ornitologové první náznaky, že by letos mohla být tuhá zima
a navíc by mohla začít nezvykle brzy. "Tahy havranů sleduji velmi bedlivě už od sedmnácti let. Pokud přitáhnou dřív, tak obvykle s předstihem dne či dvou. To, že si tak pospíšili, je neklamným znamením, že zima je za dveřmi," tvrdí ornitolog Zdeněk Machař z Ptačího centra, které pomáhá zraněným ptákům.

Meteorologové se zatím o charakteru zimního počasí přou s tím, že dlouhodobé předpovědi podle jejich modelů jsou nejisté s pravděpodobností půl na půl.  Když si ale prostudujete příznaky vypozorované z přírody a srovnáte je s lidovými pranostikami, náznaky ukazují spíše na drsnější zimu. Myslivci ještě čekají na období honů, aby mohli zkontrolovat délku srsti a stav podkožního tuku lesních zvířat.

Hejna havranů lze pozorovat nedaleko letiště v Brně-Tuřanech. Na jih Moravy táhnou z Polska a Ruska před přicházejícím chladem. Nejprve se živí spadanými ořechy v okolí Brna, pak se po stovkách stěhují do městských parků, kde přes zimu hledají potravu.
Havrani, kteří jsou obvykle vidět přes den v Brně, nocují u Židlochovic a Přísnotic na Brněnsku. Často vysedávají na stromech větrolamů v takovém počtu, že se pak o těchto místech mluví jako o černých hradech nebo zámcích, vysvětlil Machař.


Alena Šeredová

20. října 2010 v 11:09 | Romi |  Autogramy
Modelce a moderátorce jsem psala 18.2. 2010 a podpis dorazil 24.2. 2010
Alena Šeredová

Podzimní

19. října 2010 v 15:49 | Romi |  Fotografie
19.10 2010

Rarity ve zvířecím světě

18. října 2010 v 16:19 | Hobby cz. |  Zajímavosti
Na rarity zvířat  není svět rozhodně chudý. I když je na místě uznat, že značný podíl na jejich výjimečnosti mívá člověk. Zvířatům to ovšem neupírá, jak svůj osud většinou bravurně zvládají.
tetování

V Číně řádí na vlastních chovancích belgická tatérka a farmářka, v Japonsku zase učí malovat lachtany a šlechtí průsvitné ryby pro výzkum bez nutnosti pitvy.


Colin Firth

18. října 2010 v 9:29 Autogramy
Za autogram děkuji Redhead:)

Colin je ten stojící vpravo:)
Colin Firth

Škebličky se slanou náplní

17. října 2010 v 8:29 | Romi |  Recepty
Ingredience:

400 g polohrubé mouky
1 heru
1 malý bílý jogurt
1 vejce

Na náplň:

200 g nivy
100 g šunky
10 lžic smetany
1 vejce na potření

Postup:

Z mouky, hery, jogurtu a vejce vypracujeme hladké těsto a na pomoučeném vále vyválíme placku. Kulatou formičkou nebo skleničkou vykrajujeme kolečka. ( Já vykrajovala miskou o průměru 12 cm, aby škebličky byly větší). Nivu a šunku nastrouháme a promícháme se smetanou. Náplň dáváme na vykrojená kolečka, která pak pevně přehneme a pečeme potřená vajíčkem dozlatova. Pekla jsem je asi 40 minut v plynové troubě.
škebličky

Brigitte Bardot

16. října 2010 v 9:00 Autogramy
Za autogram vděčím Redhead

Brigitte Bardot