Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Červenec 2010

Hmyzí spojenci na zahradě

31. července 2010 v 17:19 | hlavní stránka- bydlení-zahrada |  Zajímavosti
Včely, čmeláci, pestřenky, pavouci, škvoři, berušky - drobní pomocníci, které často přehlížíme, někdy dokonce vyháníme, aniž bychom si uvědomovali, jak moc důležití pro nás a naši zahradu vlastně jsou.
včela
Včela medonosná


Roman Pistorius

31. července 2010 v 11:39 | Romi |  Autogramy
O autogramy moderátorů z ČT1 jsem si psala do redakce začátkem roku a přišli mi 10.2. 2010
Roman

Schwancenberská hrobka-Třeboň

30. července 2010 v 18:09 | Romi a Sabi |  Fotografie
Na tento výlet jsme jeli společně s  Evelin, která nás tam vzala s Chlumu u Třeboně svým autem:)

Schwancenberská hrobka

Nevíte, kam na kolo?

30. července 2010 v 13:39 | pro ženy.cz Michaela Čapková
Nové zážitky s rodinou, zábava, poznání, ale i fyzická aktivita - to všechno může přinést rodinný výlet na kole! Dělá vám starost při vašem rozhodování, co si s sebou na takovou cestu zabalit a kam vyrazit? Už nemusí! Přečtěte si náš návod a výbavu i trasu připravíte za pár desítek minut!
na kolo

Vzácný ibis uctívaný starými Egypťany překvapil ornitology na Moravě

29. července 2010 v 16:09 | Novinky.cz-Hlavní stránka-domácí |  Zajímavosti
Překvapení zažili v těchto dnech ornitologové na Břeclavsku. V Lednici pozorovali výskyt ibisa posvátného, který se na našem území objevil od roku 1950 pouze čtyřikrát. Vzácného ptáka považovali staří Egypťané za posvátného. Ve čtvrtek o tom informoval Jan Miklín ze správy Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Pálava.
Ibis
Ibis posvátný (Threskiornis aethiopicus)


"Pravděpodobně se sem zcela omylem zatoulal. Ve srovnání s přirozenými hnízdišti ibisů posvátných jsme umístěni až příliš na severu," uvedl ochranář. Doplnil, že letos byl jeden z těchto vzácných ptáků pozorován také u Ponětovic na Brněnsku.
Kam dál pták pozorovaný v Lednici poputuje, nelze odhadnout. Pomohlo by tomu jeho okroužkování. Odchyt ptáků je sám o sobě náročný a při běžném pozorování se nedělá.
Ibis je zbarven černobíle a má metrové rozpětí křídel. Jde o typického vodního ptáka - živí se hmyzem, rybami nebo jinými vodními živočichy, proto s oblibou vyhledává bažinatá území.

Ve starém Egyptě byl často mumifikován

Z původního domova, Afriky, Íránu a Iráku se časem rozšířil i do Austrálie či západní Evropy, kde se ale přemnožil a jeho stavy musejí být v současnosti redukovány. Ve střední Evropě nehnízdí.
Pro staré Egypťany byl posvátným tvorem, ztělesňujícím Thovta - boha písma a moudrosti. O jeho významu svědčí také to, že byl často mumifikován - archeologové našli v Egyptě při vykopávkách více než milión mumifikovaných ibisů.

Mýty a pravdy o první pomoci při otravě houbami

29. července 2010 v 14:29 | www.hlavní stránka- Žena-zdraví |  Mýty a pověry
Při otravě houbami se říká, že pomáhá vypít co nejvíc mléka. To je tradiční rada při otravě houbami. Někteří lidé se ji snaží zmírnit i panákem destilátu. Před obojím ale lékaři varují. Co tedy dělat při otravě? A čím vším mohou být houby nebezpečné?
houby

Chlum u Třeboně č.7

28. července 2010 v 14:39 | Romi |  Fotografie
Fotografie se týkají hlavně okolí zámku a jeho parku
Chlum u Třeboně- rybník Hejtman


Melounové osvěžení: 6 nej receptů

27. července 2010 v 8:29 | pro ženy.cz Pavla Drlíková
melouny

Je meloun ovoce, nebo zelenina?

Že si nejste jisté? Není divu, meloun totiž často bývá nesprávně považován za ovoce, přitom jde o druh plodové zeleniny. Slovo meloun pochází z řečtiny a znamená "velké jablko". Meloun vodní, tedy s červenou dužinou, obsahuje zhruba 91 % vody. Proto se stává vítaným zavodňujícím zdrojem pro organismus, ale zároveň je také hodně močopudný. Je poměrně nízkokalorický, obsahuje jen 15-30 kcal/100g a je vydatným zdrojem kyseliny listové, jablečné a citronové. Plody mají i vysoký podíl vitaminu A, dále vitaminů řady B (B1, B2, PP či P), vitaminu C a dalších minerálních prvků - železa či vápníku. Žlutý meloun, zvaný cukrový, je o něco sladší, má v sobě  6-8 % cukru (převážně sacharózy).


Adam Komers

25. července 2010 v 14:59 | Romi |  Autogramy
O autogramy moderátorů z ČT1 jsem si psala do redakce začátkem roku a přišli mi 10.2. 2010
Adam

10 rad, jak se bránit zlodějům

25. července 2010 v 12:30 | pro ženy.cz Milena Bohatová

Dovolená! Ať už budeme pryč týden či měsíc, je dobré předtím uvažovat o tom, co by se mohlo stát a v jakém stavu najdeme svůj byt či dům, až se vrátíme. Zde je seznam možných nebezpečí, která mohou na naše domácnosti číhat. Vyhněme se jim, díky našemu desateru proti zlodějům!

kufry

Chlum u Třeboně č.5

23. července 2010 v 10:49 | Romi |  Fotografie
 Určitě jste poznali fotky přímo z kostela. Bohužel se nesmělo fotit s bleskem, tak žádná sláva.
Chlum u Třeboně-kostel

Praha Anděl kino Cine Star

22. července 2010 v 18:39 | Romi |  Fotografie
Tak jsme dnes v 10.30 jeli do Prahy do kina na další díl Twilight ságy: Zatmění.
V atriu kde se kino nachází byla reklama na Ariel s obřímy předměty...

Žehlička

Strakapoud malý

21. července 2010 v 18:39 | Romi a Sabi |  Fotografie
Dnes, když jsme šli s dcerou a mojí mamkou z nákupu z Billy, tak jsme se loučili a mamka na nás volá ať se jdeme na něco podívat. Ležel tam pod panelákem na trávníku malý Strakapoud. Vypadalo, že má něco s křídlem. Koukali jsme na něj a nevěděli co s ním. Nějaká paní prý jestli mu nepomůže městská policie. Myslím, že ta naše by se na něj akorát vykašlala a ještě by nám vynadali co otravujeme kvůli ptáku. Já jsem k němu šla a sahla si na něj a najednou frrrrrrrrrrrr a normálně odletěl, že jsme koukali jako blázni:) Ale hlavně, že byl ok a nic mu nebylo!

Tady fotka, kterou vyfotila dcerka mobilem.
Strakapoud malý


Archeologické nálezy poprvé potvrdily osídlení Velehradu v 9. století

20. července 2010 v 15:19 | www.hlavní stránka- domácí |  Zajímavosti
Archeologové poprvé doložili osídlení Velehradu v době Velké Moravy, tedy z devátého století. Při záchranných pracích na velehradské bazilice objevili velkomoravskou keramiku. Zároveň jde o nejstarší doklad osídlení Velehradu, řekl v úterý vedoucí výzkumu Zdeněk Šenk ze společnosti Archaia Olomouc. Archeologové odkryli i hroby s kosterními pozůstatky ze 13. století a důmyslný systém odvodňovacích kanálů.
kosterní pozůstatky
Mezi nálezy byla také řada kosterních ostatků.

Barbora Šámalová

20. července 2010 v 7:49 | Romi |  Autogramy
O autogramy moderátorů z ČT1 jsem si psala do redakce začátkem roku a přišli mi 10.2. 2010
Barbora

Chlum u Třeboně č.3

19. července 2010 v 8:39 | Romi |  Fotografie
Zámek v Chlumu u Třeboně patřil jako rekreační středisko našemu městu, ale nechali ho prodat a teď chátrá jak zámek tak sochy okolo něj, park...
A málem nás tam dostali komáři, kterým se ve stínu daří:)
Chlum u Třeboně

Michal David: Každý chce prožít svou lásku z pasáže

18. července 2010 v 15:09 | www.hlavní stránka- Žena-styl |  Zpěváci
Z čerstvé padesátky si hitmaker Michal David nic nedělá. Nemá na to čas a ani to nemá v povaze. Život jde přece dál. Narozeniny měl 14. července, ale fanoušci mu vzdali hold už před měsícem při velkolepém koncertu v pražské O2 Aréně.


Jak jste si koncert avizovaný předem jako mejdan roku užil?

Byla to paráda, protože si to užili všichni na jevišti i pod ním. Příprava představovala hodně práce, protože jsme chtěli, aby to mělo profesionální úroveň. Náklady se pokryly jen díky sponzorům, protože koncert byl charitativní.
Jinak šlo o retrospektivu všeho, co jsem ve své branži zatím udělal. Zazněly písničky z doby, kdy jsem hrál v kapele Kroky, ale byla tam i jazzová pecka a samozřejmě hity z mých muzikálů.
Michal David
Na koncertě ke svým padesátinám fanouškům zahrál a zazpíval většinu svých hitů a vůbec se nešetřil.