Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Červenec 2009Směs citátů č.7

26. července 2009 v 9:19 Citáty
Pomluva je jako uhel: když nespálí, alespoň zašpiní.
Až budeš líbat toho, kdo tě zaujal, vzpomeň si na toho, kdo tě miloval!!!
Jsou lidé, kteří sice milují své bližní, ale tak primitivním způsobem, že jim působí jen bolest
Vzpomínky na prožitou rozkoš jsou delší a věrnější než přítomnost.
Minulost je jako rozbité zrcadlo, odraz v něm je zkřivený a když se ho pokusíte složit tak se pořežete.
Milovat ho, bylo jako mířit ke hvězdám, a vědět, jak je mezi nimi člověk bezvýznamný.
Láska je jediná pohádka, která slovy "Byl jednou jeden král …" nezačíná, ale končí.
Teprve zklamání odhalí, jak velké byly naše naděje.
Připadáš mi jako sen. Nikdo neví kde ses vzal a už vůbac kam ses stratil.
Láska je jako vzácný dar, těžko se získává, snadno jí ztratíš, ale zůstane po ní prázdné místo tam, kde dříve bývalo přeplněno.
Hormony nás k sobě přitáhnou, ale pohromdě nás neudrží.
Počátek naší bolesti, často se v radosti skrývá.
Můžu být jako kniha..Zaujmu Tě, budeš mě chtít poznat.. Ale když si mě přečteš moc rychle..zanechám v Tobě jen vzpomínku,že jsem tu byla, obrázky a dojmy, ztratím se v tvé minulosti.. Až si nakonec budeš pamatovat jen mé jméno.
Někdo mlčí, protože neví, a někdo mlčí, protože ví svoje .
Když někoho nemůžete dostat ze své hlavy, tak tam asi má být.
Ne jedné z cest kudy chodíš zůstalo ležet mé srdce.Bud jej zvedni nebo na něj šlápni,ale nedělej že ho nevidíš.
Když jsem Tě poprvé spatřila měla jsem strach z našeho setkání.Když jsme se poprvé setkali měla jsem strach z Tvého polibku.Když jsem Tě poprvé políbila měla jsem strach z Tvé lásky,ale teď Tě miluji. Mám strach,že Tě ztratím.
Za okny se sype sníh, mráz obléká nahé stromy, chlad se skrývá v polibcích, srdce dávno zamrzlo mi.
Paní touha semnou koketuje, z mozaiky vzpomínek skládá obrazce, když "naše" písnička éterem pluje a ty mi falešně zpíváš o lásce.
Ďábel sváděl anděla,jeho polibky pomalu svlékaly košilku utkanou z nevinnosti.. ale v poslední chvílce ji anděl zachytil ,aby neodhalila ,co má zůstat skryto..pak voda a oheň,den a noc, peklo a ráj... staly se jedním.
Milovat jsi uměl, líbat ještě víc, ale být jen jednou věrný, to ty neumíš.
Největším vrahem lásky je flirt,protože rozměňuje každý cit na drobné a kapku po kapce vysušuje srdce.

Růže provoní zahradu a vynikají mnohotvárností

25. července 2009 v 14:19 | www.novinky.cz |  Květiny
Růže je již dlouhou dobu považována za královnu květin, a najde se jen málokdo, koho neokouzlí. Od května až do pozdního podzimu se tak můžeme kochat barevnou a tvarovou mnohotvárností růžových poupat.
MAXIM - dvoubarevný čajohybrid slabě voní, má smetanově bílý podklad s červenými, jakoby rozmytými skvrnami a proužky.

Ve Středozemním moři objevili římské lodě s nákladem

25. července 2009 v 8:39 | www.novinky.cz- Kokteil |  Zajímavosti
Archeologové našli hluboko pod hladinou moře u malého ostrova ve Středozemním moři pět dobře zachovalých vraků římských lodí s nákladem váz, džbánů a dalších nádob. Oznámila to v pátek agentura AP s odvoláním na italské činitele.
Vraky skrývaly množství kuchyňských předmětů.

Lodě, které odborníci datují do období mezi prvním stoletím před naším letopočtem a čtvrtým stoletím našeho letopočtu, jsou ponořeny v hloubce 100 až 150 metrů poblíž ostrova Ventotene, který leží zhruba 65 kilometrů od Neapole ve Středozemním moři, v oblasti, která bývala námořní tepnou.
Podle italského ministerstva kultury plavidla, z nichž největší je přes 20 metrů dlouhé, přepravovala amfory na víno a olivový olej, dále kuchyňské nástroje a železné a skleněné předměty, které ještě musejí být identifikovány.
Nalezené amfory na víno

Objevy vraků ve Středozemním moři jsou poměrně časté, ale tyto jsou mnohem lépe zachované než většina ostatních, uvedla Annalisa Zarattiniová z italského ministerstva. Prý zejména proto, že klesly do hloubky, kde nebyly vystaveny působení podmořských proudů. Navíc se lodě potopily nepřevrácené, díky čemuž archeologové našli náklad tak, jak byl na plavidlo před staletími naložen. "Je to jako podmořské muzeum," podotkla Zarattiniová.
Vraky se podařilo najít i díky snaze archeologů pátrat ve větších hloubkách, do kterých se nedostanou "lovci pokladů". Ti se zatím běžně potápějí do hloubek okolo 30 metrů, ale se zlepšující se technikou brzy proniknou hlouběji. "Je důležité, abychom se tam dostali před nimi," dodala Zarattiniová.

První část fotek z hradu Houska

24. července 2009 v 14:59 | Romi |  Fotografie

Tajemný, magický, prokletý či pekelný. Všechny tyto přívlastky má hrad jménem Houska, který byl zpřístupněn široké veřejnosti teprve roku 1999. Přestože nepatří mezi největší či nejkrásnější hrady, nepyšní se obrovským parkem nebo nejstarší kaplí, stal se oblíbeným cílem mnoha výletníků a dobrodruhů.
Každého jistě napadne otázka, co tak zvláštního a lákavého může nabídnout? Odpověď je prostá, má v sobě něco, co jiné hrady nemají. Při prohlídce máte pocit, že ukrývá něco tajemného, ať už je to brána do pekla či stroj
času, který zde prý kdysi nalezl Mácha.
Další zvláštností je skála, která prostupuje celým hradem. Její části můžete spatřit jak venku na nádvoří, tak i uvnitř, například v loveckém sálu. Celé nádvoří je obdařeno úžasnou akustikou, díky níž se Houska stala vyhledávaným místem pro pořádání různých koncertů.
V okolí Housky je k vidění nádherná příroda, která láká k projížďkám na kole či k pěším procházkám. Nedaleko můžete navštívit mnoho zajímavých hradů a zámků. Za všechny jmenujme třeba Bezděz, Ralsko, Kokořín a Zkamenělý zámek. Návštěvu zdejšího kraje můžete ukončit osvěžením v Máchově jezeře.
K hradu a jeho okolí se váže mnoho pověstí. Nejoblíbenější je ta o pekle, jehož vchod prý střeží strašlivý černý mnich bez obličeje. O tom, kde se brána do jiného světa nachází, se ale vedou již mnoho let spory. Někdo ji hledá v místní kapli, jiný v hradní studni. Pravdu se asi nikdy nedozvíme.
Další zajímavou postavou je nocí bloumající černokněžník, který kdysi vedl ve zdejším kraji Švédy. Poddaní, které vojsko velice sužovalo, se domluvili a čaroděje zastřelili speciálně odlitou kulí. Ten od té doby nenalezl pokoje a stále obchází po hradě.
Ať už na Housce peklo bylo či nikoliv, při vaší návštěvě možná na pár čertů narazíte. Hrad se stal místem kostýmů, rejů, jarmarků, šermířů, tance a řemesel.
Houska ukrývá ještě další překvapení. Nedávno byla objevena tajná místnost, o které nikde nebyla zmínka. Možná i proto, že hrad dokáže neustále překvapovat a zaujímat jak laickou, tak i odbornou veřejnost, se na něj návštěvníci se zvláštním pocitem v srdci neustále a rádi vracejí.


Kokořínský důl a okolí Harasova

23. července 2009 v 16:09 | Romi |  Fotografie
TAK TOHLE JSOU FOTKY Z KOKOŘÍNSKÉHO DOLU CESTOU NA HARASOV A K JEHO JEZERU.


ŠNEČCI BYLI U NÁS NA ZDI NA TERASE.

Několik zásad zdravějšího opalování

23. července 2009 v 9:59 | www.novinky.cz |  Zajímavosti
Intenzita slunečního záření se neustále zvyšuje a je pro nás čím dál víc nebezpečnější. Tento zhoršující se stav s sebou bohužel přináší i stále vyšší počty závažných kožních reakcí a onemocnění. Každoročně je rakovina kůže diagnostikována více než dvěma miliónům lidí na světě. Přitom se jí dá předejít používáním kvalitních opalovacích přípravků a dodržováním zásad zdravějšího opalování.
Jedním z hlavních opatření před sluněním je řádný výběr opalovacího krému, který je třeba zvážit nejen podle výše ochranného faktoru, ale i vzhledem k vlastnímu typu pleti.


Josef Dvořák

22. července 2009 v 14:39 Autogramy
O AUTOGRAM JSEM PANA JOSEFA DVOŘÁKA POŽÁDALA PŘES JEHO OFICIÁLNÍ STRÁNKY 26.4. 2009 A PŘIŠEL MI 6.5. 2009.

Klokánek Skippy dostal náhradní člověčí matku

22. července 2009 v 8:49 | www.novinky.cz- Kokteil |  Zajímavosti
Američanka Christina Cooperová se stala klokaní mámou. V bavlněném vaku přehozeném přes rameno nosí půlročního klokánka, jehož v přírodním parku v Luisianě vlastní matka zavrhla a nechala napospas. Nahradit ji není nic lehkého, protože Skippy sice začíná jíst trávu, ale stále ještě musí každé čtyři hodiny dostat napít z lahve.
Kojení Skippyho


Obsah Krabičky poslední záchrany

21. července 2009 v 15:19 Zajímavosti

KOUSEK SVÍČKY, ŠKRTÁTKO A NĚKOLIK ZÁPALEK VODOTĚSNĚ ZABALENÝCH
SVINUTÝ DRÁTEK A PROVÁZEK
KOUSEK NÁPLASTI A OBVAZU(HYGIENICKY ZABALENO!)
2-3 HŘEBÍKY RŮZNÉ VELIKOSTI
NĚKOLIK NAPÍNÁČKŮ
MALÁ OŘEZANÁ TUŽKA
NĚKOLIK OBYČEJNÝCH A ZAVÍRACÍCH ŠPENDLÍKŮ
JEHLA, ČERNÁ A BÍLÁ NIT, PÁR KNOFLÍKŮ
DVACETIKORUNA NA TELEFON

KOUSEK KŘÍDY, ZNÁMKA NA DOPIS, NĚKOLIK MINCÍ( 10, 20KČ)
KOUSEK BŘEZOVÉ KŮRY PRO ZAPÁLENÍ OHNĚ
GUMOVÁ AMPULKA S BENZÍNEM NEBO KOUSEK SUCHÉHO LIHU
GUMA NA MAZÁNÍ
SLOŽENÝ LÍSTEK ČISTÉHO PAPÍRU
2-4 JÍZDENKY NA MHD
2 TABLETY PARALENU, ENDIARONU APOD.
GUMIČKA NA PŘEVÁZÁNÍ

Při úplňku hrozí infarkty i nespavost, tvrdí vědci

21. července 2009 v 9:29 | www.novinky.cz- Kokteil |  Zajímavosti
Včely se nejvíce rojí při úplňku a v novém měsíci. Ve stejné době roste aktivita žížal i agresivita zvířat. Podle německého listu Die Welt však stále nové a nové výzkumy exaktně potvrzují zkušenost, že věrný průvodce Země působí také na člověka a že jeho vliv nelze spojovat jen s náměsíčností.

Nejvíce si vliv Měsíce uvědomujeme v záležitostech kolem spánku. Průzkum v Německu ukázal, že dvě pětiny lidí soudí, že Měsíc má na jejich noční odpočinek pronikavý vliv: uvádějí, že zejména za úplňku mají potíže s klidným spaním.
Možná mají pravdu, ale jsou jen hříčkou vlastní paměti, která si vybírá: pamatovat si ta probuzení, kdy do postele silně svítí Měsíc, je pro náš mozek jistě snazší, než registrovat veškerá probuzení.
Na zajímavou souvislost mezi Měsícem a člověkem narazili před pár lety experti britské telekomunikační společnosti BT. Zaujal je nevysvětlitelný růst počtu hovorů a připojení k internetu v určitých dnech roku. Když hledali vysvětlení, zjistili, že jich prudce přibývá právě ve dnech před úplňkem.
Že by lidé tou dobou skutečně nemohli spát? Naznačovala by to studie univerzity ve švýcarském Bernu. Sledování pokusných osob ukázalo, že za úplňku spí lidé v průměru o 19 minut méně, než v jiných dnech. Snad je mátlo intenzivní světlo plného Měsíce.
Souvislost s Měsícem se našla dokonce i ve statistice zranění, způsobených pokousáním od zvířat. Když ji pracovníci nemocnice v britském Bradfordu analyzovali, zjistili, že "obzvláště hodně pacientů s pokousáním zvířat bylo do nemocnice dopraveno při úplňku".Snad ani zvířata nemohou pod plným Měsícem dobře spát, Anebo jsou kvůli úplňku agresivnější.

Náměsíčnost i bez Měsíce?

Měsíc je tak výraznou součástí naší existence, že se s ní už po tisíciletí spojuje všechno možné - od plodnosti přes počasí až po smrt. Řada lidí se pokouší "žít podle Měsíce" a věří, že si tak pomůžou na zahrádce, při podnikání i třeba při rozhodování, kdy jít pod chirurgický skalpel.
Rovněž do těchto představ vnáší věda korekce. Nepodařilo se například potvrdit lidovou moudrost, že Měsíc má vliv na porodnost. Před pár lety sice italští biofyzici tvrdili, že v době úplňků přibývá porodů, pozdější výzkum v Německu to ale nepotvrdil.
"Nemohli jsme najít žádnou souvislost (mezi Měsícem a porody)," uvedl vedoucí německého týmu Oliver Kuss. A Němci to vzali opravdu důkladně: prozkoumali čtyři milióny porodů během 470 měsíčních cyklů, tj. téměř za 40 let. Stejně tak se neprokázalo, že by fáze Měsíce nějak souvisely s ženským menstruačním cyklem.
Nejasný je vliv Měsíce na náměsíčnost. Řada vědců tvrdí, že v tomto případě jde o poruchu spánku, která se zemským satelitem nesouvisí. Jiný názor má psychiatr Eckart Rüther z univerzitní kliniky v Göttingenu: "Existuje více případů, kdy si rodiče po měsíce a roky vedli kalendáře o náměsíčnosti svých dětí. Byla zjištěna souvislost mezi náměsíčností a úplňkem ".
Viditelná vazba existuje i mezi Měsícem a infarkty - aspoň to tvrdí lékaři nemocnice v indickém Čennaji. Když totiž prozkoumali své statistiky o nemocích srdce a oběhového systému, zjistili, že za úplňku řešili o 20 procent infarktů více, než v jiných dnech.
A už desítky let mohou vědci i nadšenci hloubat nad tím, že v době úplňku jsou lidé zvlášť citliví na červenou barvu, zatímco modré si moc nevšímají.

První část fotek z hradu Kokořín

20. července 2009 v 10:19 | Romi |  Fotografie
ZAČÍNÁ MALÁ PROHLÍDKA HRADU KOKOŘÍN.


Práce na zahradě posiluje svaly stejně jako cvičení v posilovně

20. července 2009 v 10:09 | www.novinky.cz |  Zajímavosti
Nejen krásné květiny nebo doma vypěstované ovoce či zelenina jsou odměnou zahrádkářům. Práce, která vede ke kýženým výsledkům, je zároveň vynikajícím cvičením. Shodují se na tom lékaři.
Práce na zahradě vyžaduje patřičnou fyzickou přípravu včetně důkladného rozcvičení.


Vtipy o policistech č.3

19. července 2009 v 16:29 Vtipy
Policista zastaví mladou řidičku:
- Nevíte, co znamená tato dopravní značka?
- Nevím, ale zeptejte se támhle v trafice, ten děda ví všechno možné.

Ptá se policajt kolemjdoucího: "Nevíte kolik je hodin?"
"Za pět minut bude jedenáct."
"Člověče, to mě nezajímá, já chci vědět, kolik hodin je teď!!!"

Jedou policajti v autě lesem, obhlížejí si svůj rajón. Najednou vidí na stromě
oběšence. "Sakra to bude zas práce a papíru…. A přitom, kdyby visel
tamhle o šest stromů vedle, tak by to už nespadalo do našeho rajónu…."
No, co si budeme povídat, nakonec ho odříznou a přivážou o těch pár
desítek metrů vedle. Jedou policajti z vedlejšího rajónu, obhlížejí si svůj
rajón. Najednou vidí na stromě oběšence. "Člověče ČUM na to!!! VON UŽ JE
TADY ZAS!!!!"

Policista na motorce mává na řidičku, aby zastavila. Ta nereaguje, tak ji
předjede a přinutí jí zastavit. "Madam, vy nevíte, co tento signál
znamená?" "Jistě, že vím, ale tak se přece už dávno nezdraví!"

Druhy melounů

19. července 2009 v 10:39 Ovoce a zelenina
TO JE Z LETÁKU HYPERMARKETU GLOBUS.
PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNI NA OBRÁZEK!

První fotky z dovolené

18. července 2009 v 16:49 | Romi |  Fotografie
TAK JSEM SI ZMENŠILA PÁR FOTEK Z PRVNÍCH DNŮ V KOKOŘÍNSKÉM DOLE.

CHATA NEBO JAK NAZVAT TUTO NÁDHERU Z PRAVÉHO DŘEVA DOVEZENÉHO ZE SIBIŘE. V TÉ JSME SE BOHUŽEL NEREKREOVALI. TA PATŘÍ PRÝ BOHATŠÍM LIDEM RUSKÉ NÁRODNOSTI.

Ve věku 65 let zemřel herec Miroslav Masopust

18. července 2009 v 16:09 | www.novinky.cz |  Smutné zprávy
Ve věku 65 let zemřel náhle v Praze v minulých dnech herec Miroslav Masopust, sdělil jeho herecký kolega a kamarád Jiří Klem. Poslední rozloučení s Masopustem se podle něj bude konat v úzkém rodinném a přátelském kruhu.

Lidé si Masopusta pravděpodobně nejvíce pamatují z jeho působení v rozhlasu a televizi v 70. a 80. letech, divácky nejvděčnější byla jeho komická postava frajerského vodníka Rolfa v komedii Václava Vorlíčka Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Miroslav Masopust se narodil 28. listopadu 1943. Absolvoval herectví na DAMU a po jedné sezoně v Divadle S. K. Neumanna v Praze působil v letech 1967 až 1971 v Krejčově Divadle za branou. Poté se jeho domovskými scénami stala Městská divadla pražská, kde na jevišti Rokoka účinkoval donedávna. Ve filmech Masopust hrál sporadicky a spíše ve vedlejších rolích.