Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Červen 2009


Josef Laufer

30. června 2009 v 9:59 Autogramy
O AUTOGRAM JSEM SI PSALA DNE 26.4. 2009 DO AGENTURY A DORAZIL MI 4.5. 2009


Makové řezy

29. června 2009 v 18:19 | Romi |  Recepty
TAK JSEM UPEKLA PODLE RECEPTU Z OBLÍBENÉHO BLOGU TKZ. KOLÁČ LÍNÉ HOSPODYNĚ.
DCERA ŘÍKÁ, ŽE JE TO VÁŽNĚ DOBRÉ:)

Ingredience:

1 hrnek máku, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 a půl hrnku krupicového cukru, 1 prášek do pečiva, 1 hrnek mléka, tři čtvrtě hrnku oleje, 3 vejce
na dokončení: marmeláda, čokoládová poleva

Postup:

V míse smícháme všechny sypké suroviny. Pak k nim přidáme ostatní, důkladně promícháme a nalijeme na plech vyložený papírem na pečení.
Po vychladnutí povrch potřeme marmeládou a polijeme polevou.

Rostliny dokážou podle vědců mezi sebou komunikovat

29. června 2009 v 14:59 | www.novinky.cz |  Zajímavosti
Patříte k těm lidem, kteří si se svými kytičkami povídají a láskyplně o ně pečují? Nemusíte se cítit jako blázni, protože pro vědce není žádnou novinkou, že rostliny reagují na přítomnost pěstitele i jeho hlas. Dokonce tvrdí, že se rostliny dokážou dorozumívat mezi sebou. Nové objevy ale navíc odhalují, že tato komunikace je poměrně složitá a zahrnuje celou řadu informací.
Pomocí chemických signálů se totiž dokážou zelené organismy varovat před útokem predátorů, špatným počasím či upozornit na přítomnost opylovačů.
Rostliny dokážou varovat ostatní také před tím, když se v blízkosti vyskytnou býložravci. Jakmile je jedna rostlina pozřena, začne produkovat chemické látky, které se rychle šíří vzduchem a varují ostatní. Ty mohou začít tvořit v sobě sloučeniny způsobující horší chuť nebo dokonce klopit listy a stát se tak hůře dostupnou obětí.
"Rostliny nejenže odpovídají na spolehlivé podněty ve svém životním prostředí, ale také samy dokážou produkovat podněty, kterými komunikují s ostatními rostlinami a také ostatními organismy," tvrdí doktor Richard Karban z University of California, jenž na výzkumu rostlinné komunikace spolupracoval s expertem Kaorim Šiodžirim z Kjótské univerzity.

Citáty o čtení a psaní

28. června 2009 v 17:59 Citáty
Škola produkuje spousty lidí, kteří umějí číst, ale neumějí rozlišit, co za přečtení stojí a co ne George Macaulay Trevelyan
Čtenář to má dobré - může si své autory vybrat Kutr Tucholský
Je mnoho lidí, kteří čtou jen proto, aby nemuseli přemýšlet Georg Christoph Lichtenberg
Když čtu špatnou knihu, lituji z celého srdce, že v dnešní době už umí číst každý Bernard Bolzano
Tak jako nemáš jíst jen pro chuť, tak nesmíš číst jen pro zábavu John Ruskin
Dva milostné dopisy se píší nejhůř - první a poslední Francesco Petrarca
Hodně čti, piš, přemýšlej, aby ses uměl vyjádřit až budeš chtít Gaius Plinius Secundus Maior
Piš dopis, když se rozčílíš, do obálky ho však vlož až druhý den Erich Maria Remarque
Člověk by měl číst jen to, co obdivuje Johan Wolfgang von Goethe
Jesliže četba nemá vliv na náš život, činy a myšlení, pak je škoda číst Anton Pavlovič Čechov
Jedni čtou, aby si zapamatovali, druzí proto, aby zapomněli Heinrich Heine
Je nudné bavit se s člověkem, který toho víc napsal než přečetl Samuel Johnson
Čtení je nejlepší učení. Sledovat myšlenky velkého člověka - to je ta nejzajímavější věda Alexandr Sergejevič Puškin
I když mnoho přečteš, zvol si jednu věc, kterou toho dne promyslíš Lucius Annaeus Seneca
Písmo sebemoudřejší nenahradí živé slovo Božena Němcová
Nejdříve je třeba se naučit tomu, o čem píšeš, potom je třeba se naučit psát. Na jedno i druhé padne celý život Ernest Hemingway
Z každé napsané povídky by se měl konec a začátek vyškrtnout. Tam totiž my spisovatelé nejvíce lžeme Anton Pavlovič Čechov

Orchidea

27. června 2009 v 16:09 | Romi |  Fotografie
TAK JSEM DOSTALA SVOU PRVNÍ ORCHIDEJ. AKORÁT U NÍ NEBYL ŽÁDNÝ PAPÍREK JAK SE VŮBEC JMENUJE. JEN RADY O ZALÉVÁNÍ A TEPLOTA VZDUCHU. DOUFÁM, ŽE MI HNED NEZAHYNE:( JESTLI NĚKDO BUDE VĚDĚT JAK SE JMENUJE, TAK MI PROSÍM PORAĎTE JAK NA NI:)

Černý humor č.6

27. června 2009 v 14:39 Vtipy
Holčička si vložila do úst ruční granát, ten explodoval a roztrhl ji pusu od ucha k uchu. Další děti jí povídají: "Ty krávo, ty se tomu směješ ale nás to mohlo zabít".

Místní opilec přijde do hospody s úsměvem od ucha k uchu. Hospodský: "Ty jsi dnes nějaký veselý. Copak se stalo?" Opilec: "Tak to si poslechni. Víš, že bydlím blízko trati, že? Tak když jsem šel včera večer domů, uviděl jsem, že na kolejích leží přivázaná mladá holka - prostě jako v nějakém filmu. Spěchal jsem k ní, přeřezal provazy a vzal jsem ji k sobě domů. A abych to zbytečně neprodlužoval: prostě jsem si s ní pěkně užil. Souložili jsme celou noc. Vyzkoušeli jsme všechny místnosti v baráku a vyzkoušeli jsme všechny možné polohy. Hospodský: "To je fantastické. Tos teda měl štěstí. A byla hezká?" Opilec: "To nevím. Hlavu jsem nenašel."

Jde bezdomovec po ulici a vidí použitý kondom. Zvedne ho, vypije a povídá: Ty lidi, to jsou takový prasata. V těch jitrnicích nechávaj tolik sádla!

Chlápek přišel do koloniálu a chtěl dvě plechovky krmení pro psa. "Máte psa, pane?" ptá se prodavač. "Jasně, že mám!" "Promiňte, pane, ale podle nové vyhlášky budete muset dokázat, že máte psa, než vám prodám psí žrádlo." Chlápek s frustrovaným výrazem ve tváři zmizel a o půl hodiny později se objevil znovu a na voditku táhl svého psa: "Tady je!" "Děkuji mnohokrát, tady máte ty dvě plechovky." O pár dní později ten samý chlápek znovu přijde a chce dvě plechovky krmení pro kočky. "A máte kočku, pane?" "Jasně, že mám!" "Promiňte, ale musíte mi ji ukázat, než vám pro ni prodám krmení." Chlápek vyběhne z krámu a za chvíli je zpátky a před prodavačem za ocas zvedne kočku. "Děkuji vám, zde je vaše krmení." Další den se chlápek opět objeví v krámě a postaví před prodavače krabici od bot s malou dírou ve víku. Prodavač se ptá: "Dobrý den, co pro vas mohu udělat?!" "Strčte prst do té díry." "Promiňte?" "Udělejte, co říkám!" Tak prodavač opatrně strčil prst dírou do krabice. "Teď ho vyndejte a řeknete mi, jako co to vypadá!" Prodavač vytáhl prst a znechuceně si jej prohlédl: "Uf, vypadá to jako hovno..." " Taky že je! Vzal bych si dvě roličky toaletního papíru."

Přijde pan do restaurace a čisnik se ptá: tak co si dáte? "hovno s cibulí" objedná si zákazník. Číšnik je ze staré školy takže se nediví a donese objednávku. Druhý a třetí den se vše opakuje a tak když čtvrtý den vidí číšník známého hosta uctivě se ptá "dneska opět hovno s cibulí?" dnes hovno bez cibule odpoledne mám rande!!"

Jede, jede mašinka, přejela mi tatínka, přejela i maminku já sem řídil mašinku.

Co dělá pedo/nekro/zoofil v samoobluze?Ošahává v mrazáku kuřata.

Desatero bezpečných prázdnin

27. června 2009 v 10:29 Zajímavosti

1. NIKDY SE NEKOUPEJ V BAZÉNU, V RYBNÍCE ANI V ŘECE BEZ DOZORU DOSPĚLÉHO. NESKÁKEJ DO VODY, KTEROU NEZNÁŠ. NEPLAV MOC DALEKO.

2. NEJEZ PLODY A ROSTLINY A NEPIJ NÁPOJE, KTERÉ NEZNÁŠ. STEJNĚ NEBEZPEČNÉ JSOU STARÉ KONZERVY, PROŠLÉ JOGURTY A JAKÉKOLIV PLESNIVÉ POTRAVINY.

3. NEHRAJ SI SE SEKEROU, NOŽEM ANI ŽÁDNÝM JINÝM OSTRÝM NÁSTROJEM. NEZAPÍNEJ ELEKTRICKÉ SPOTŘEBIČE ANI NESTARTUJ NIC S MOTOREM.

4.NEHLAĎ ŽÁDNÉ ZVÍŘE, KTERÉ NEZNÁŠ. NEODNÁŠEJ Z LESA NEBO LOUKY OPUŠTĚNÁ MLÁĎATA, NEKRM ZVÍŘATA V ZOOLOGICKÉ ZAHRADĚ ANI NA CIZÍM DVORKU.

5. NIKDY NIKAM NECHOĎ S DOSPĚLÝM, KTERÉHO NEZNÁŠ, ANI KDYBY TĚ ŽÁDAL O POMOC NEBO TI TVRDIL, ŽE TĚ MÁ ODVÉST K RODIČŮM.

6. NIKDY NA TEBE NIKDO NESMÍ SAHAT TAK, ŽE TI JE TO NEPŘÍJEMNÉ. ANI ČLENOVÉ TVÉ RODINY. POKUD SE V PODOBNÉ SITUACI OCITNEŠ, ZAVOLEJ NA LINKU BEZPEČÍ 800 155 555 NEBO EVROPSKÉ 116 111( JE TO HOVOR ZDARMA).

7. NEHRAJ SI SE ZÁPALKAMI, ZAPALOVAČI ANI S OTEVŘENÝM OHNĚM. NIC NEHÁZEJ DO OHNĚ( ZVLÁŠTĚ NE OBALY OD SPREJŮ, LAHVE OD HOŘLAVIN NEBO NÁBOJE).

8. NA SLUNÍČKU VŽDY NOS POKRÝVKU HLAVY A NATŘI SE KRÉMEM NA OPALOVÁNÍ. PIJ HODNĚ VODY.

9. NEVYTAHUJ SI SÁM/SAMA KLÍŠŤATA, NEŠKRÁBEJ SI ŠTÍPANCE OD KOMÁRŮ DO KRVE A POUŽÍVEJ NA VÝLETECH REPELENT.

10. POKUD SE STANEŠ OBĚTÍ ŠIKANY NEBO VÍŠ O TOM, ŽE ŠIKANUJÍ NĚKOHO JINÉHO, OZNAM TO DOSPĚLÝM.

Martin France

26. června 2009 v 16:19 Autogramy
ZPĚVÁKOVI MARTINOVI FRANCEMU JSEM PSALA NA EMAIL 25.4. 2009 A PŘIŠLY DVĚ FOTKY 30.4. 2009Popový král Michael Jackson zemřel na zástavu srdce

26. června 2009 v 8:09 | www.novinky.cz |  Smutné zprávy
Michael Jackson, popová megastar osmdesátých a devadesátých let a zřejmě jeden z nejznámějších hudebníků druhé poloviny 20. století, ve čtvrtek ve svém domě v Holmby Hills v Los Angeles utrpěl zástavu srdce. Na místo byli okamžitě přivoláni zdravotníci a zpěvák byl převezen na kliniku UCLA v Los Angeles. Podle informací serveru TMZ.com a dalších médií však ještě před příjezdem lékařů Jackson zemřel. Jeho úmrtí později potvrdil i ústav soudního lékařství.
Zdravotníci u padesátiletého Jacksona nebyli schopni nahmatat puls a veškeré oživovací pokusy, které trvaly déle než hodinu, byly neúspěšné, uvedl TMZ.com. Zpěvák byl mrtev už před příjezdem záchranky, podle některých zpráv byl převezen do nemocnice v hlubokém kómatu. Lékař v nemocnici po dvou hodinách od zavolání na tísňovou linku konstatoval smrt.


Zemřela americká herečka Farrah Fawcettová

25. června 2009 v 22:49 | www.novinky.cz |  Smutné zprávy
Americká herečka Farrah Fawcettová zemřela na rakovinu, kterou trpěla už několik let. Bylo jí 62 let. Oznámily to ve čtvrtek světové agentury.


Krátce předtím americká televize ABC uvedla, že Fawcettová je v kritickém stavu a dostala poslední pomazání. U jejího lože byl prý kromě její rodiny také její dlouholetý přítel, herec Ryan O´Neal. V pondělí agentury oznamovaly, že Fawcettová a O´Neal, kteří spolu mají už dospělého syna, se ještě chtějí vzít.
Fawcettová, považovaná v 70. a 80. letech za jeden ze sex-symbolů, bojovala od roku 2006 s rakovinou tlustého střeva a konečníku. V poslední době prý rakovina zasáhla i játra. Její boj s nemocí zdokumentovala americká televize v pořadu Farrah´s Story.
V seriálu Charlieho andílci začala vystupovat v polovině 70. let. Stala se jednou z "ikon" showbyznysu. Její účes se pokoušely napodobovat dívky po celém světě a její fotografie v plavkách se prodávaly jako na běžícím pásu. Později přešla i k vážnějším rolím ve filmu. Oceňováno bylo například její vystoupení ve filmu The Burning Bed, kde hrála oběť domácího násilí.
Zpráva, že onemocněla rakovinou, vzbudila v USA vlnu sympatií k ní. V roce 2007 herečka oznámila, že nemoc překonala, ale letos se její stav začal znovu zhoršovat.
Synovi Redmondovi, kterého má s O´Nealem, je nyní 24 let. Nedávno se dostal na stránky bulvárního tisku, když byl zatčen pro držení drog a odsouzen k detoxikační kúře.


Zpěvačka Magda Malá má druhou holčičku

25. června 2009 v 18:09 | www.novinky.cz |  Zajímavosti
Zpěvačce Magdě Malé (41) se v pondělí 22. června narodila dcera Tereza. Během náročného porodu ale nastaly komplikace a novorozence museli lékaři odvézt na jednotku intenzivní péče.

Byl to sice náročný porod, ale díky doktoru Antonínu Pařízkovi z porodnice U Apolináře dopadlo všechno dobře," uvedla Magda Malá, které se narodila dcera Tereza.

Protože porod probíhal císařským řezem, museli lékaři dítě umístit na dva dny na jednotku intenzivní péče. Zdravé miminko měřilo 48 centimetrů a vážilo 3,47 kg. U porodu nechyběl přítel zpěvačky, podnikatel Vladimír Horák (51).

Zakladatelku obecně prospěšné společnosti Mater et Pueri navštívila v porodnici její velká kamarádka Marcela Březinová. "Malá Terezka je úžasná. Hned bych si je obě odvezla k sobě do Kutné Hory," rozplývala se Březinová, která donesla jako dárek růžové šatičky.

Nechyběl ani Magdin kamarád a spolupracovník David Novotný, který s Magdou organizuje na 12. 9. koncert pro opuštěné matky v nouzi v Divadle Broadway.

Magda Malá má již jednu dceru, Madlenku, které je sedm let. "Malá Terezka je hodná, vůbec nekřičí. Ze začátku jsem měla problémy, protože se mi nedělalo mléko, ale už se to začalo zlepšovat," dodala šťastná maminka.Spermie

25. června 2009 v 15:49 | přišlo mi na email |  Pro pobavení

Směs citátů č.8

25. června 2009 v 9:39 Citáty
Zdravý člověk má tisíce prání, nemocný jen jedno.

Člověk vždycky řeší malicherný věci a zveličuje je.. a až tehdy, když se mu doopravdy něco vážnýho stane, uvědomí si, jaký blbosti předtím řešil a jak si nevážil života.

Kdo miloval Tě v a náručí Tě měl, ten nedokáže zapomenout ani kdyby stokrát chtěl!

Znáš ten pocit, kdy vedle někoho sedíš a ten člověk Ti i přesto chybí?? chyběj Ti ty časy s ním, chybí ti ta láska co ti ještě nedávno dával.. sedí vedle Tebe, ale přitom je od Tebe tak strašně daleko.. tělem je u Tebe, ale srdcem je na kilometry vzdálenej.

Skoč a ja skočím pro tebe, plakej a já Ti budu stírat slzy, až se budeš třást zimou, obejmu Tě a zahřeju Tě vlastním tělem, přestaň dýchat a já Ti dám své plíce!

Spousta věcí se dá vrátit, ale nikdy nevrátíš slzy, které spadly člověku, jemuž si ublížil.

Nenechám se odradit, protože každý špatný pokus, který mám za sebou, je dalším krokem vpřed!

Chceš splnit své sny?? Tak se probuď.

Ten, kdo se nikdy nedopustil chyby, se nikdy nepokusil o něco nového!

Není lepší zapálit svíčku, než si ztěžovat na tmu?

Co je horší?? Nikdy nepoznat nebo poznat a poté ztratit?

To nejkrásnější na světě je obejmutí od milované osoby... ten pocit bezpečí, když tě v náručí svírá ten, který v jedné osobě znázorňuje celý tvůj život.

Nejkrásnější chvění je chvění z lásky... chvění, kdy se nás náš partner dotýká a my cítíme, že se každou chvilkou rozplyneme štěstím.

ŽIVOT JE JAKO CHŮZE PO TRÁVNÍKU... NIKDY NEVÍŠ, KDY ŠLÁPNEŠ DO HOVNA A NIKDY NEVÍŠ, JAK DLOUHO TI BUDE TRVAT, NEŽ TO HOVNO DOSTANEŠ Z BOTY DOLŮ.

VĚŘ, ŽE AŽ SE TI V JEDEN DEN NA KOUSKY ROZBIJE TVŮJ SEN, PŘÍJDE NĚKDO, KDO TI HO SLEPÍ ZPĚT DOHROMADY... A TY RÁZEM ZJISTÍŠ, ŽE HO UŽ VLASTNĚ VŮBEC NEPOTŘEBUJEŠ, PROTOŽE TVÝM SNEM JE TEĎ ON, TVŮJ ZACHRÁNCE!

Ridley Scott: Vetřelec 5 bude, možná s jiným režisérem

25. června 2009 v 8:59 | www.novinky.cz kultura |  Zajímavosti
Režisér Ridley Scott prozradil podle serveru Killermovies v japonském časopise Famitsu, že vážně uvažuje o pátém pokračování svého kultovního Vetřelce, který letos oslaví už 30 let od premiéry.
Herečka Sigourney Weaverová alias Ripleyová, hrdinka filmu Vetřelec

Scott uvedl, že o pátém Vetřelci jedná už pár let a v poslední době "věci postupují kupředu". Do filmu by rád získal herce Nicolase Cage.
Sám film pravděpodobně nebude režírovat, ale nějakým způsobem se na něm podílet chce. "Bude to zřejmě založeno na mé myšlence, takže doufám, že na tom budu spolupracovat," uvedl pro Famitsu.
Společnost Fox s filmem podle Ridleyho Scotta zatím váhala, protože chtěla vědět, jaké celkové zisky přinese poslední díl akční řežby Alien versus Predator a potom teprve pracovat na samotném Vetřelci.


Hana a Petr Ulrychovi

24. června 2009 v 16:09 Autogramy
ZPĚVÁKŮM SOUROZENCŮM JSEM PSALA NA EMAIL 25.4. 2009 A JEJICH FOTO S AUTOGRAMY DORAZILO 29.4. 2009


Pár nových zpráviček jen ve větách

24. června 2009 v 9:49 | www.novinky.cz |  Zajímavosti
Jihočeské řeky stále rozvodňuje déšť.
Francie končí letecké pátrání po troskách airbusu.
Patnáctiletý Brit znásilnil učitelku, ta od školy dostane obří odškodnění.
Z pozorování velryb se stal miliardový byznys, výhodnější než jejich lov .
Belgičanka s 56 vytetovanými hvězdičkami v obličeji přiznala, že lhala.

Koření

23. června 2009 v 17:09 | Článek z časopisu Překvapení |  Tipy z přírody
KLIKNI NA OBRÁZEK A ZA CHVÍLY SE ZVĚTŠÍ