Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Lorenzo Lamas

24. ledna 2009 v 19:12 |  Herci
Je známo, že mu koluje v žilách krev po norsko-argentinských rodičích. Do svých deseti let vyrůstal s otcem, slavným argentinským hercem Fernando Lamasem (hrál např. ve westernu Sto pušek s Raquel Welchovou). Jeho matkou je Arléne Dahlová, jenž v té době působila jako módní konzultantka firmy Sears Roebuck & Company v New Yorku. Tato bývalá životní partnerka slavného představitele Old Shatterhanda Lexe Barkera se se svým manželem rozvedla, když byly Lorenzovi 2 roky.

V roce 1968 se přestěhovali do New Yorku. Jako těžko zvládnutelné dítě 12-ti letý Lorenzo skončil ve vojenské škole Admiral Farragut Academy v New Yorku, kde ho vojenská disciplína měla umravnit.

Po vojenském drilu se vrátil do Los Angeles v naději, že získá diplom veterána. S požehnáním svého otce se však zapsal do hereckého kurzu Film Actor´s Workshop, vedeného Tony Barrem, díky čemuž se začal poprvé v roce 1976 objevovat v menších rolích na televizní obrazovce i před filmovou kamerou.


Současně se však začal věnovat také bojovým uměním (především karate a taekwondo), s nimiž se seznámil jako 15-ti letý ve zmíněné vojenské škole. Se systematickým tréninkem pokračoval až o 5 let později, kdy pod přísným okem mistra Jan Chonga pronikal do tajůkorejského taekwondo. Po krátkém odbočení do světa automobilového sportu se opět vrátil k bojovým uměním a pod vedením Al Thomase se postupně stal nositelem černých pásů v taekwondo, kempo a ju-jitsu.

Jeho první manželství bylo s Victorií Hilbertovou, přičemž svatba se konala v r. 1981 a již o dva roky později, v r. 1983, se s ní rozvedl.

Filmová kariéra Lorenzo Lamase začala začátkem osmdesátých let rolí playboye Lance Curnsona v seriálu Síla rodu "Falcon Crest" (1981).V tomto seriálu se seznámil a později i oženil s tiskovou mluvčí Michelle Smithovou (tehdy 26 letou). Z velice krátkého manželství (1983 - 1985) vzešly dvě děti (syn Alvaro Joshua - narozen 12/1983 a dcera Shayne - narozena 11/1985).Příčinou rozvodu byla zřejmě další hvězda seriálu Falcon Crest Daphne Ashbrooková, jenž Lamase obvinila z toho, že je otcem její dcery, což se později ukázalo jako pravdivé (dcera Peyton Lee). Abby Dalton, jeho kolega z televizního seriálu "Falcon Crest" jej v té době seznámil se svou tehdy 17-letou dcerou Kathleen Kinmontovou. O pár let později, přesně 25. ledna 1985 se s ní Lamas oženil. Svatba se konala v proslulé Elvisově kapli v Las Vegas.

V roce 1984 se představil ve filmu "Body Rock" o skupině mladých lidí, kteří žijí tancem a hudbou. Skutečná filmová kariéra Lorenza Lamase ale začala až pod vedením režiséra Georga Erschbamera v kanadském akčním snímku Požívač hadů "Snake Eater" (1988). V tomto filmu Lamas ztvárnil bývalého člena elitních jednotek amerického námořnictva, nezávislého tvrdého policistu Jacka Kellyho přezdívaného "Voják", jenž hájí čest a právo v policejních řadách. Film zaznamenal překvapivý úspěch, takže již za rok mohlo vzniknout pokračování s názvem Požívač hadů 2 "Snake Eater 2 - The Drug buster" a v roce 1992 třetí díl s názvem Požívač hadů 3 - jeho právo "Snake Eater 3 - His Law". Oba posledně jmenované filmy již v americké produkci. Další trefou do černého byl levný snímek Konečný zásah "Final Impact", který nečekaně dobře zabodoval také v západní Evropě. V tomto, stejně jako v některých dalších filmech se objevila i jeho třetí manželka, instruktorka karate a herečka Kathleen Kinmontová.

V roce 1992 se Lorenzo Lamas vrátil na televizní obrazovky díky akčnímu seriálu Odpadlík "Renegade", ve kterém ztvárnil mladého ambiciózního policistu pochůzkáře, obviněného z vraždy. Protože je nevinný, ukrývá se v podsvětí, kde nadále bojuje proti bezpráví a zlu. Úloha přímo šitá herci na míru, kdy se tvůrcům podařilo účinně spojit jeho talent, hereckou disciplínu, bojové umění a také zručnosti při ovládání benzínového dvoukolového "koně".

Lorenzo Lamas s Kathleen Kinmontovou společně pracovali kromě Odpadlíka i na několikadalších filmech, jako např. Noc bojovníka "Night of the Warrior" (1991), Požírač hadů 2 "Snake Eater II" (1991), CIA: Krycí jméno Alexa "CIA.: Code name Alexa" (1992), Konečný zásah "Final Impact" (1992), Poslední kolo "Final round" (1993) a CIA II: Terč Alexa "CIA II: Target Alexa" (1994). I přesto, že manželství s Kathleen Kinmontovou v r. 1993 skončilo rozvodem, pokračovali spolu v natáčení seriálu Odpadlík. Tak to šlo až do poloviny 4. natáčecí sezóny (r.1995), kdy Kathleen ze seriálu odešla kvůli Lorenzově zájmu o herečku, modelku a bývalou dívku Playboye Shaunu Sandovou. Ta si později také zahrála v nějakých epizodách seriálu Odpadlík.

Se Shaunou se Lamas oženil 27. dubna 1996 a žije s ní dodnes. Svatba se konala v domě jeho matky. Dnes spolu mají celkem tři děti - dceru Alexandru Lynne, jenž se narodila 22. listopadu 1997, dále dceru Victorii, jenž se narodila v r. 1999. 2. února 2001 se Shauně narodila třetí dcera, jenž dostala jméno Isabella. Lorenzo Lamas se tak stal otcem už pošesté.

Období od roku 1992 až do roku 1997 patří v kariéře Lorenzo Lamase k nejúspěšnějším. Má za sebou nejen zmíněný seriál Odpadlík a mezinárodní hity Pátrací eso "Bounty Tracker" (1993), Půlnoční samuraj "The Midnight Man" (1994), Maska smrti "Mask of Death" (1996), ale splnil se mu i další sen - režírovat. Jeho debut na tomto poli představuje C.I.A. II: Terč Alexa "C.I.A. II: Target Alexa" (1994).

Lorenzo Lamas je nejen úspěšným a populárním hercem a zářivou hvězdou akčního filmu, ale i zaníceným ochráncem postižených dětí. Jeho dobrovolná organizace s názvem Lorenzo Lamas Ride For Life se stará o zabezpečení finančních prostředků pro transplantaci životně důležitých orgánů hlavně pro děti třetího světa.

Ve zkratce o jeho rodině:
Děti: Lorenzo má 6 dětí
- syn Alvaro Joshua (nar. 1983)
- dcera Shayne (nar. 1985)
- dcera Peyton Lee
- dcera Alexandra Lynne (nar. 1997)
- dcera Victorie (nar. 1999)
- dcera Isabella (nar. 2001)

Manželky:
Victorie Hilbertová (svatba 1981, rozvod 1983)
Michelle Smithová (svatba 1983, rozvod 1985)
Kathleen Kinmontová (svatba 1985, rozvod 1993)
Shauna Sandová (svatba 1995)
Lorenzo Lamas

Lorenzo Lamas

File:Lorenzo Lamas.jpg


Lorenzo Lamas


Lorenzo Lamas
Lorenzo Lamas
Lorenzo LamasKomentáře

1 Ľudka | Web | 24. ledna 2009 v 20:38 | Reagovat

Pokiaľ sa nemýlim (lebo to nejak nesledujem), u nás s ním chodí seriál Odpadlík.

Ale sympoš veľký!!!

2 Evelin ♥SB♥ | Web | 25. ledna 2009 v 12:02 | Reagovat

Po prvé jsem ho viděla ve zmíněném seriálu Falcon Crest (na ORF1). Odpadlík je také dobrý seriál!

S takovou vizáží se ani nedivím, že byl tolikrát ženatý, a že má tolik dětí! Teď už snad našel tu pravou!!!

3 Milan | E-mail | Web | 11. dubna 2011 v 15:47 | Reagovat

Ahoj Romanko! Musím se přiznat, že bych ho na některých fotkách vůbec nepoznal! Znám ho jenom ze seriálu Odpadlík a tam měl dlouhé vlasy. Pěkný den ti přeje Milan

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.