Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Horoskop muž- kozoroh

1. ledna 2009 v 10:16 |  Horoskopy
Má kolem sebe cihlovou zeď, kterou si sám postavil. Je ostýchavý, ale silný a odolný. Je příjemný, ale sveřepě ctižádostivý. Jako legendární mlčenlivý rozvážný kovboj dává Kozoroh zdánlivě přednost samotě. Není to tak docela pravda.

V skrytu duše touží po obdivu. Hrozně rád by vzrušoval publikum akrobacií na visuté hrazdě. Ve svých tajných snech je nenapravitelný romantik, ale Saturn ho spoutává. Tato planeta přísné kázně vyžaduje vyrovnané chování, praktické činy a vážné úmysly. To je kříž, který musí nést, a často je příliš těžký. Někdy zakrývá svou frustraci strohostí a někdy vás překvapí nečekaným, protismyslným humorem, i když je to vždy poťouchlý ironický druh. Ale ten je často nejzábavnější a Kozorohové dovedou tyto vtipy patřičně podat.

Otočte vyrovnaného spolehlivého Kozoroha naruby a najdete veselého něžného snílka, který touží, aby mu vítr čechral vlasy, a je omámen sladkou vůní komplimentů, který hladoví po vzrušení a žízní po dobrodružství. Jen pár šťastných jedinců dovede osvobodit tuto osamělou duši z jejich tajného vězení.

Máte-li sklon soudit knihu podle obalu, sluneční znamení vám mohou báječně pomoci. Myslíte si, že z tohoto chlapíka by byl výborný učitel, ale mizerný milenec. Právě jste dospěla k rozhodnutí, že než aby byl váš, raději by se měl stát prezidentem. Udělal na vás dojem muže, který by raději viděl své jméno zapsané na seznamu významných společenských osobností než ve vašem diáři. A pak náhle zjistíte, že má srdce teplé a přátelské jako příjemný oheň v krbu za zimních večerů. Vím, že vás to rozradostnilo, ale počkejte chvilku, než se rozběhnete ho obejmout a budete očekávat, že s vámi poletí na Měsíc. Toto překvapení, které jsem právě popsala, je součástí jeho niterné povahy. A niterná povaha znamená niternou povahu. S největší pravděpodobností nikdy nenechá své mlhavé sny bezstarostné extáze uniknout ven. Vy jenom víte, že jsou uvnitř. To je všechno. Nečekejte od svého Kozoroha, že bude běhat bosý v ranní rose. Jeho základní povahu nemůžete změnit.


Co však můžete udělat, je smát se jeho rádoby veselým historkám, dokud nenajde odvahu vám vykládat zajímavější věci. Můžete udělat narážku, že si myslíte, že pod jeho konzervativním chováním se skrývá potlačovaný oheň, a on postupně získá dost důvěry, aby nechal vyšlehnout několik plamenů. Můžete mu říci, že se vám jeho sny zdají barevnější, protože žádný sen není tak zářivý jako ten, který se skutečně vyplní, takže ho povzbudíte jich spřádat víc. Jednoho dne dosáhne vrcholku své vyvolené hory a vy budete stát vedle něho, hrdá na svého odhodlaného Kozoroha a šťastná, že jste věřila jeho realistickým snům.

Kozorohové předstírají, že mohou žít bez komplimentů, a způsob, jakým se při pochvale chovají, je přesvědčivý důkaz. Řekla jste někdy vašemu partnerovi něco hezkého a všimla si, že jeho výraz se nezměnil ani v nejmenším? Nedělejte předčasné závěry. Jen protože je takový odborník v balamucení sebe sama, nemusíte se dát obalamutit také. Ve skutečnosti zoufale potřebuje slyšet, jak je dobrý, chytrý, hezký, žádoucí a zajímavý, ale protože své potřeby málokdy dá najevo, většinou přijde zkrátka. Proto také neví, co má dělat, když ho někdo otevřeně obdivuje, takže zakryje rozpaky ironickým vtipem nebo ignorováním řečeného, což je reakce působící jako studená sprcha, a mnoho lidí se rozhodne už nikdy neriskovat chválu tváří v tvář tomu kamennému obličeji. Tak se vytvoří dojem, že nemá rád poklony, a dostává jich ještě méně. Je to bludný kruh. Možná je to spíš vaše vina než jeho. Až budete příště svého Kozoroha chválit, podívejte se mu na uši. Vidíte, jak zrůžověly? Všimla jste si, jak mu slabě zajiskřilo v očích a zacukal mu nos? Je šťastný jako blecha. Že neskáče radostí nebo se neválí v trávě, jako Lev neznamená, že není mocně potěšen a nevyrostl o několik metrů. Potřebuje být viděn jako správný chlap, kterým je. Povaha a hvězdy mu brání dělat si reklamu. Budete muset být jeho tiskovou mluvčí.

Tento muž je to, co pěstitelé nazývají pozdní květ. V mládí je vážný jako sova, ale jak dospívá, postupně se uvolňuje, a je-li typický Kozoroh, může skončit jako nejmlaději vypadající a chovající se osoba v okolí. To jistě stojí za uvážení. U jiných mužů musíte po celá léta tolerovat nestálost a pošetilost a potom čekat na nudné stáří. S Kozorohem nejdříve váš elán asi trochu pohasne, ale pomyslete, na co se můžete těšit! Váš partner sice s vámi nepoletí do Paříže hned na začátku vašeho vztahu, ale třeba vás vezme do Indie zhlédnout Tádž Mahal o padesát let později, když si ostatní muži naříkají na bolavé klouby. Není to špatný obchod. Pokud patříte k typu, který se nejdřív nacpe sytými předkrmy a potom poslušně žmoulá zeleninu, není to muž pro vás. Milostný vztah s Kozorohem - pokud skončí sňatkem - je jako jíst zákusek na konci jídla, kam patří.

Tento obrácený proces stárnutí ve vás přirozeně vyvolá zvědavost, není-li zde nějaký háček, pokud se týká věrnosti. Je. Je pravda, že na začátku vašeho vztahu budete mít málo starostí, že by se vám váš Kozoroh zatoulal. Je také pravda, že v pokročilejším věku může mít tendenci si trochu vyhodit z kopýtka. Přesto je v porovnání s ostatními znameními jistější vsadit na něj, protože tento muž prakticky pálí kadidlo na rodinném oltáři. Ačkoliv může zvažovat drobné indiskrétnosti, když začne jeho opožděný rozkvět, nikdy by je nevyměnil za rodinný krb, děti a vás. Rodinná pouta jsou pro něj téměř posvátná. To zahrnuje rodinu, kterou založil s vámi, a jeho vlastní, které je oddán od dětství.

Rozhodně vám nepomůže urazit jeho matku nebo být odměřená k jeho bratrovi. Buďte připravená milovat příbuzné, i když ve vás vzbuzují asi tolik lásky jako pichlavý kaktus. Nejenže je bude bránit, ale pokud se dostanete s jeho rodinou do nepříjemných půtek, napětí způsobené snahou být loajální k dvěma rodinám u něj může vyvolat zasmušilost a mrzutost. (Jestli existuje něco v tomhle světě, co nechcete, je to vyvolat Kozorohovu zasmušilost a mrzutost.)

Můžete narazit na jedince, který otevřeně pohrdá svými příbuznými nebo který s hořkostí přetnul rodinná pouta, aby se již nikdy neohlédl zpět - ale seškrábejte povrch jeho nezávislosti a najdete hlubokou citovou ránu, která v minulosti způsobila tak netypické chování. Mnoho Kozorohů žije doma dlouho poté, co si jejich přátelé užívají radovánek mládenecké volnosti. Také se obvykle zamilují později než většina mužů a zřídka se ožení předtím, než dosáhnou určitého pracovního postavení.

Vzhledem k zaujetí dobrým rodokmenem a dokonalostí se budou důkladně rozhlížet. Kozoroh si vybere dívku, která bude dobrá matka. Potom bude muset být dobrá kuchařka a hospodyně. Potom se bude muset dobře oblékat, aby udělala dojem na obchodní společníky a přátele a pokud možno je předčila chováním i inteligencí. Až v poslední řadě zběžně zkontroluje, jestli je hezká nebo jestli působí na jeho fyzické smysly. Hned vám musí být jasné, že na tom moc nesejde, máte-li zplihlé vlasy, prázdnou lahvičku s parfémem nebo nemáte nohy, kvůli kterým by vás Miss Universe nenáviděla. Hlavně mu nezapomeňte ukázat rodinnou wedgwoodskou keramiku. Jednou týdně pozvěte jeho matku na oběd a ukažte mu, jak rozumně nakládáte s financemi. Na příští schůzku s sebou přiveďte svou čtyřletou sestru. Jste-li jedináček, vypůjčete si sousedovi batole. Jemně a často mu utírejte nos dobře vyžehleným kapesníkem, hovořte o přání být členkou primátorova výboru pro občanský rozvoj, kráčejte klidně, prohoďte pár francouzských frází a rozplývejte se nad dětmi v kočárku. Považujte jeho otce za nejmoudřejšího člověka, jakého jste kdy potkala, a jen tak mimochodem se zmiňte o svém prastrýci, který pomáhal Carnegiemu vybudovat jeho impérium, nebo o předkovi, který bojoval po boku Georgie Washingtona ve Halley Forge. Jste-li hezká, tím líp pro vás. Ale krása nikdy nemůže nahradit vlněnou přikrývku, kterou jste uháčkovala pro jeho sestřenici Bessie. Můžu vám téměř slíbit, že pokud neprojdete inspekcí jeho rodiny, nevezme si vás. Samozřejmě existují výjimky, ale jsou tak vzácné, že by od vás bylo vysoce nezodpovědné spoléhat na to, že váš Kozoroh je jednou z nich.

Až vás jeho rodina požádá o ruku - tedy až vás on požádá o ruku - dupněte si. Silně. Dejte mu na vědomí, že máte jeho příbuzné moc ráda, ale že jste si vybrala sdílet jeho lože a stůl. Jinak strávíte mnoho sobotních večerů vařením večeře pro jeho strýčka Charlieho nebo snahou pomoci jeho mladší sestře překonat bolestné dospívání.

Protože Kozorohové jsou v přítomnosti opačného pohlaví vždy lehce nervózní, občas některý pronese nemístnou poznámku, učiní neobratný pokus o narážku nebo ze sebe bude dělat ostříleného tvrdého chlapíka. Je to jen typická metoda jak zakrýt rozpaky a zvědavost vůči žhavým vášním průbojnějších lidí. Nenechte se tím zmást a nemyslete si, že po vás chce, abyste hrála Bonne pro jeho Clydea. Nejste žádná Mae Westová. Jste dáma a nikdy na to nezapomeňte. Třeba vrhá kradmé pohledy na hvězdu večera, ale rozhodně to není typ ženy, se kterou by se oženil. Možná to zní jako rada vaší staropanenské tety Abigail, ale jestli ji považujete za staromódní, klidně si oblečte vyzývavé bikiny, namalujte si oči zelenou řasenkou, nalejte na sebe voňavku a polibte ho na veřejnosti. Možná že nakonec budete kráčet k oltáři v bílém závoji, ale nebude to vedle ženicha ve znamení Kozoroha.

Hezký dárek pro manžela Kozoroha by byla sbírka básní. Čím romantičtější, tím lepší. Pokud ho nebudete od začátku cvičit v umění vyjádřit náklonnost, mohla by se z vás stát dobře zaopatřená manželka, která je zbožňovaná a vážená, má za manžela perfektního muže, ale která citově strádá. V té době vám už nepomůže stěžovat si, že vám nikdy neřekne, že vás miluje. Jenom se na vás podívá s výrazem ublížené nevinnosti nebo s nevrlým znechucením (podle síly Saturnova vlivu při narození) a trpělivě vám vysvětlí: "Ty ses zbláznila. Jasně si pamatuji, jak jsem ti říkal, že tě miluji, když jsem ti dal zásnubní prstýnek, a znovu když se narodil náš Calvert.

Myslí si, že byste měla vědět, co k vám cítí, protože vás živí a poctil vás možností vychovávat jeho děti, vytírat jeho podlahy a leštit jeho trofeje. Pro Kozoroha jsou sentimentální vyznání pozlacováním zlata. Možná se zeptá: "Co bys chtěla, Richarda Burtona?" Tady se vám naskýtá příležitost říci hlasité "ano". Trochu ho to vyleká. Nestane se z něj Richard Buton, ale tím šokem si možná uvědomí, že něžně zašeptané "miláčku" při vhodných příležitostech neohrozí jeho mužnost.

Jako otec bude Otec - doslova ztělesněním tohoto slova. Vždy bude v čele stolu a to platí i pro pikniky. I když bude sedět na papírovém ubrusu rozestřeném u mraveniště, toto místo je stejně čelo stolu. Bude vyžadovat úctu a poslušnost a trvat na dodržování povinností a kázně. Ale oplatí to upřímnou oddaností, dokonce sebeobětováním, a pravděpodobně schválí velké narozeninové večírky a hodně veselé vánoce. U těchto otců nehrozí, že by nechali rákosku odpočívat a děti rozmazlovali. Dohlédnou na to, aby šly k zubaři a udělaly si úkoly, i kdyby to mělo stát pár ran. Důrazně jim vštípí smysl pro organizaci a spolehlivost. Potomkům to jistě neublíží, i když to může poněkud zdusit jejich elán. Připomeňte mu, že rodičovství může být kromě vážné odpovědnosti i legrace. Představte si ho jako tátu z dob Charlese Dickense. Naučte děti, aby mu štědře dávaly pusy na dobrou noc, a otce povzbuzujte, aby je bral na sportovní utkání, na ryby nebo plavat. Je-li dost přísný, pamatujte, že pokud to nepřežene, výhledově to dětem jenom prospěje. Až bude houpat na kolenou vnoučata, stane se překvapivě benevolentním. Dědečkové Kozorozi se báječně hodí na hlídání dětí. Dokonce znám jednoho, který jezdí se svým vnukem na kolečkových bruslích.

Muž ve znamení Kozoroha se málokdy ožení ve spěchu a potom toho dlouze lituje. Spíš si dá se ženěním načas a kaje se jen krátce. Většina manželství s Kozorohem je solidní, ale udělá-li tento muž chybu, skoncuje to rychle a nedá ženě druhou příležitost. Rozvod ho děsí, takže se to nestává často, ale když k němu dojde, je to definitivní. Jinak řečeno, má-li toho dost - má toho dost.

Váš manžel zřejmě podřizuje milování určitému řádu, stejně jako nákupy, korespondenci, bankovní záležitosti, návštěvy muzeí a galerií a čištění zbraně a trofejí. Může se to zdát poněkud prozaické a nesentimentální, ale vzpomeňte si, že Kozoroha zajímá tělesná stránka lásky dávno potom, co se ostatní manželé pro vyjádření citů uchýlí k poezii. Znamená to přesně to, co jsem řekla už na začátku. Zákusek přijde naposled. Až bude v důchodu, bude mít času věnovat se technikám vyjádření náklonnosti. To je lepší než pojištění. A to máte se svým Kozorohem také - pojištění proti deštivému dni, proti samotě a všem ranám ošklivého světa. Každá rozumná žena musí ocenit hodnotu Kozorohovy oddanosti. Nebude z něj ohnivý milenec, který se vám dvoří se zasněnýma očima a vášnivými vyznáními. Ale ochrání vás před všemi ženskými strachy. Je to tvrdý chlap s měkkým srdcem. Naštípe dřevo do hřejivého ohně a potom si s vámi před něj sedne a něžně vás bude držet za ruku. Bez ohledu na to, kolik šedivých vlasů, kil nebo vrásek vám přidají ubíhající roky, pro něj budete stále vypadat jako dívka, která ho přiměla říci "miluji tě". Když se nad tím zamyslíte, proč by to měl pořád opakovat? Jednou to stačí, když to vydrží tak dlouho.


Komentáře

1 Monika | E-mail | Web | 1. ledna 2009 v 11:50 | Reagovat

Děkuju ti za hlas =)) Taky jsem pro tebe hlásla 41 hlas

2 *|Mrs| čQk!T* ♥♥♥ →Tvoj3 §b kt3r3 tě m@ mQc r@dQ n@ 100% | Web | 1. ledna 2009 v 12:02 | Reagovat

AHOJKY JJ PRAVDA NO TED ZROVNA SKOUSIM DESS ALE ME TO VUBEC NEJDE =0(

3 klyko | Web | 1. ledna 2009 v 12:03 | Reagovat

ahoj! hezkej design :) ten horoskop je teda pěkně dlouhej... Přečetla jsem si teeda jen některý pasáže, ale sand mi to promineš... :)

4 marti | E-mail | Web | 1. ledna 2009 v 12:03 | Reagovat

Diplomek za soutěž Hádej!

5 Petra SB | Web | 1. ledna 2009 v 12:07 | Reagovat

páni. To jsem nevěděla. Takže si najít kozoroha, asi

6 HASTEN | Web | 1. ledna 2009 v 12:31 | Reagovat

čáwes v novém roce ---- Mám pro teve jednu zprávu, a to že máš u mě na blogu ikonku + diplom a nebo diplom

7 *|Mrs| čQk!T* ♥♥♥ →Tvoj3 §b kt3r3 tě m@ mQc r@dQ n@ 100% | Web | 1. ledna 2009 v 12:35 | Reagovat

AHOJKY

tak jak jste si uzili SILVESTRA ja uplne suprove

aspon budem o ROK starší =0)

8 Andrea SB | Web | 1. ledna 2009 v 13:07 | Reagovat

Ahoj zapoj se u mě do menší bleskovky.

9 Klára♥ | Web | 1. ledna 2009 v 15:01 | Reagovat

u mě máš diplomek- myslim že potom budeš mít ještě další =o)

10 *Jenni* | Web | 1. ledna 2009 v 15:14 | Reagovat

Hlásĺa jsem pro Elán a děkuji za hlásky!

11 Klára♥ | Web | 1. ledna 2009 v 15:18 | Reagovat

není za co =o)

12 Aník-perník | Web | 1. ledna 2009 v 15:21 | Reagovat

tak jsem ti dala ten hlásek

13 didi | Web | 1. ledna 2009 v 15:38 | Reagovat

ahojki maš mocki hezuu blog.chceš se zasmat?kukni na muj blog na hlavni stranu a plski napiš komentař.diky a přeji vše nej k novemu roku

14 Svatěnkaa | Web | 1. ledna 2009 v 15:38 | Reagovat

45 hlas pro elán a co bys chtěla na diplomek za hlásek??

15 Anet | Web | 1. ledna 2009 v 15:43 | Reagovat

Máš u mě diplomek za 171.bleskovku♥

16 ♥Matulinka♥ | Web | 1. ledna 2009 v 15:45 | Reagovat

Děkuju moc za hlásek =o))

17 *|Mrs| čQk!T* ♥♥♥ →Tvoj3 §b kt3r3 tě m@ mQc r@dQ n@ 100% | Web | 1. ledna 2009 v 16:06 | Reagovat

ahojky

tříděni sbének tak se koukni

jak jsi dopadla

18 Miss.*Gee* | Web | 1. ledna 2009 v 16:09 | Reagovat

Hlasla jsem pro elán díky z amy hlasky!

19 *mAčIčKa* | Web | 1. ledna 2009 v 16:43 | Reagovat

Do nového roku veľa splnených snov Ti prajem.

Nech Tvoje srdce pre vernú lásku denne bije

a štastie na duši Ti radostne žije.

Hm, a aké predsavzatie do nového roku si dať? ..

Aspoň 24 hodín denne sa milo usmievať ...

_____________________

Krásny Nový rok praje tvoje SB : *mAčIčKa*

20 liška | Web | 1. ledna 2009 v 17:21 | Reagovat

Hlásla jsem pro Elán

21 _*Đ◘M!$@C€k*_ | E-mail | Web | 1. ledna 2009 v 17:47 | Reagovat

48 hlas

22 Andy | Web | 1. ledna 2009 v 17:57 | Reagovat

Hlásla jsem :)

23 Andrea SB | Web | 1. ledna 2009 v 18:03 | Reagovat

prosím hlásni pro mě tady:kajiabaryblog.blog.cz jsem pod přezdívkou Ájinka23.dík

24 majulinka1997 | Web | 1. ledna 2009 v 18:10 | Reagovat

Jasně, že opalatím byl to 50. hláseQ :)

25 Andrea SB | Web | 1. ledna 2009 v 18:11 | Reagovat

díky

26 kočka12 | Web | 1. ledna 2009 v 18:18 | Reagovat

roztomilej desing

27 Klára♥ | Web | 1. ledna 2009 v 18:43 | Reagovat

u mě máš další diplomek

28 Andílek Věrka - tvoje SB (♥♥♥♥) | Web | 1. ledna 2009 v 18:47 | Reagovat

obíhám SB

29 Patriczech11 | Web | 1. ledna 2009 v 18:53 | Reagovat

ahoj je ten horoskop je peknej jsem totiz kozoroh

30 Klára♥ | Web | 1. ledna 2009 v 20:38 | Reagovat

u mě máš další diplomek zase =o)

31 annika | Web | 4. června 2009 v 23:15 | Reagovat

To jestem cała ja :-)))))
Pozdrawiam

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.