Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Brazilské modelce amputace nepomohly, zemřela na infekci

24. ledna 2009 v 18:09 |  Smutné zprávy

Brazilská modelka Mariana Bridi da Costaová se mohla stát úspěšnou celebritou.


Dvacetiletá brazilská modelka Mariana Bridi da Costaová, která se dvakrát probojovala do brazilského finále soutěžících o účast na Miss World, podlehla infekci způsobené bakterií patřící do skupiny pseudomonád. Nezachránila ji ani amputace rukou a nohou napadených sepsí, k níž lékaři přikročili jako k poslední naději.
Modelka byla podle CNN operována v nemocnici ve městě Serra ve státě Espirito Santo na jihovýchodě Brazílie poté, co u ní lékaři zjistili infekci způsobenou bakterií Pseudomonas aeruginosa. Podle jejího snoubence Thiaga Simoese dívka onemocněla 30. prosince, ale lékaři jí nejprve chybně diagnostikovali ledvinové kameny.
Infekce se v jejím těle rychle šířila a chirurgové neměli jinou možnost, než jí amputovat ruce a nohy napadené sepsí. Ani to ji ale nezachránilo.
"Mariana už bohužel nedokázala déle bojovat. Zemřela dnes ve tři hodiny ráno," oznámil e-mailem zaslaným CNN ředitel brazilské Miss World Henrique Fontes. Úmrtí potvrdili i přátelé na blogu, který pro modelku vytvořili.
"Jménem celé rodiny jsme vděční za podporu a soustrast, která nám přišla z celého světa," napsal jeden z modelčiných přátel Renato Lindgren. E-maily, které přišly, podle něj byly ze všech koutů zeměkoule včetně Austrálie, Ukrajiny, Francie, Itálie, USA, Ruska nebo České republiky.

Měla nakročeno k úspěchu

Ještě před měsícem byla Mariana Bridi da Costaová zdravá mladá žena mířící ke splnění svého snu stát se modelkou světové třídy. Na soutěži Miss Bikini International, která se konala loni v Číně, se umístila šestá.
Její snoubenec si je jistý, že byla na nejlepší cestě stát se mezinárodně proslulou modelkou. Naposledy s ní mluvil před deseti dny, kdy se probrala z komatu. Říkala mu prý, jak moc by chtěla žít.
"Říkala mi, že se modlí, aby zůstala naživu, že musí toho ještě hodně udělat, že chce dál jít za svými plány," uvedl. "Pocházela ze skrovných poměrů a byla hlavní živitelkou rodiny," dodal a rozhodně odmítl zvěsti, že se na její smrti podepsaly diety, které údajně držela.

Málo známá nemoc zabíjí často

Podle lékaře Grega Martina z Emoryho univerzity v americké Atlantě, který před časem zveřejnil v časopise The New England Journal of Medicine článek o nemoci, na níž da Costaová zemřela, je o chorobě dosud známo jen málo, přestože jde o čtvrtou nejčastější příčinu úmrtí ve Spojených státech.
"Víme toho dost o tom, co se stane, jakmile se pacient nemocí nakazí, ale víme jen velmi málo o tom, co ji způsobuje," řekl CNN. "V této zemi je to jedno z hlavních zdravotních rizik, zabíjí nejméně 800 000 lidí ročně," dodal.

Komentáře

1 mairin-SB | Web | 24. ledna 2009 v 18:19 | Reagovat

ajejej to je smutný :-(

2 Kikusaa**SB** | Web | 24. ledna 2009 v 18:21 | Reagovat

och uz som to citala niekde , ale je mi strasne luto jej rodiny a priatela ...

ja viem , vobec som ju nepoznala , ale bola taka mlada a ked si prestavit ze by sa to stalo niekomu z mojho okolia ach... za par dni ju ta choroba zmohla :/

3 Ľudka | Web | 24. ledna 2009 v 20:35 | Reagovat

to som čítala na nete, je to hrozné!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.