Jsou lidé, kteří pro nás znamenají celý svět...
O to těžší je ztratit je a uchovávat jen ve vzpomínkách

Spider- Man 1.

12. prosince 2008 v 21:54 |  Sci-fi filmy a seriály
Student Peter Parker získá po kousnutí geneticky upraveným pavoukem nadlidskou sílu a pavoučí dovednost kamkoliv vylézt. Své nenadálé schopnosti se rozhodne nasadit v boji proti zločinnosti.
Peter Parker se stal už v raném věku sirotkem, proto ho vychovává teta May a strýc Ben. Žije v Queensu životem normálního studenta: pracuje jako fotograf ve školních novinách, touží po krásné Mary Jane Watson a tráví spoustu času se svým kamarádem Harry Osbornem. Během jednoho pokusu ve škole ho pokouše geneticky upravený pavouk a Peter brzy zjistí, že má neobvyklou sílu a schopnosti. Nejprve je chce využít k tomu, aby získal peníze, ale tváří v tvář tragédii, která udeří blízko jeho domova, se rozhodne bojovat proti zločinnosti. Vezme si k srdci slova strýčka Bena: "S velkou sílou přichází i velká odpovědnost."
Mezitím se megalomanský obchodník Norman Osborn, Harryho otec, začne také měnit. Jenomže jeho experiment se nepodaří tak, jak chtěl. Jeho inteligence a síla sice také vzroste, ale zároveň zešílí. Stane se z něj Green Goblin, největší Spider-Manův nepřítel, který podrobí Peterovo rozhodnutí bojovat proti kriminalitě a pomáhat nevinným lidem zatěžkávací zkoušce.

Tobey Maguire as Peter Parker in Columbia Pictures' Spider-ManWillem Dafoe as The Green Goblin in Columbia Pictures' Spider-Man


Tobey Maguire as Peter Parker in Columbia Pictures' Spider-Man


Tobey Maguire as Spider-Man and Kirsten Dunst as Mary Jane in Columbia Pictures' Spider-ManKirsten Dunst as Mary Jane in Columbia Pictures' Spider-ManTobey Maguire as Peter Parker in Columbia Pictures' Spider-ManTobey Maguire as Spider-Man and Kirsten Dunst as Mary Jane in Columbia Pictures' Spider-ManTobey Maguire as The Amazing Spider-Man in Columbia Pictures' Spider-ManKirsten Dunst as Mary Jane in Columbia Pictures' Spider-Man

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.